Gjergj Leka “Kthehu”

Artiola Toska
 

Kantautori i mirenjohur Gjergj Leka vjen me nje duet me kengetaren Hersi Matmutaj. Nje kenge nostalgjike dhe plot ndjenja, sic eshte stili muzikore i Gjergj Lekes. Nje tekst plot kuptim qe flet per njerzit qe kemi prane dhe nuk i vlersojme dhe kur ato ikin ndjejme mungesen dhe kerkojme qe ato te kthehen serisht ne jeten tone por eshte teper vone. Ky tekst plote botekuptim, qe e bene kete kenge edhe me te magjishme e shpirterore. Ky tekst eshte shkruar nga tekstshkruesi i mirenjohur Jorgo Papingji. Kete kenge keni mundesi qe ta shikoni ne kanalin tone ose ne youtube ne linkun e meposhtem.

Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=9RaI5cRWz78

Leave a Reply

 

 
 
previous next
X