menu Home chevron_right

Rreth Nesh


[slz_main_title style=”style-2″ align=”center” show_icon=”0″ title=”We Are Super Sonic” image=”3197″]

[slz_audio title=”Gjithçka fillon me Super Sonic” audio_url=”4230″]

Super Sonic mban emrin  kompania qe boton muziken Shqiptare. Fillimet jane ne vitin 1992. Nder te parat shtepi diskografike qe moren persiper botimin dhe shperndarjen e albumeve te para muzikore ne Shqiperi.

[/slz_audio]

[slz_audio title=”HISTORIKU” audio_url=”4230″]

Fillimet jane ne Audio Kasete dhe Video Kasete per te vazhduar ne CD dhe DVD. Ne vitin 2001 shtepia diskografike kalon ne Sh.p.k. Ne kete kohe fillon dhe fabrikimi i lendes se pare ( audio dhe video) ne menyre elektronike ( jo mekanike ). Shume jane kengetaret te cilet i kane besuar kesaj shtepie diskografike botimin e albumeve te tyre, kenget e te cilave kane lene gjurme ne muziken Shqiptare. Per muziken moderne mund te permendim albume :

Ardit Gjebrea – Ja ku jam, Rovena Dilo – Dorezohem, Flori Mumajesi -Detaj, The Dreams ( Flori, Sony, Erjosti ), Julka – Amin, Elvana Gjata – “Mames ”  dhe “Afer dhe larg”,, , Irma Libohova “Pranga malli”, Redon Makashi “Boten time”, Noizy “Most wanted”, Eni Koci “Love me” , Devis Xherahu”Ne erresiren e nates”, Alida “Play”, Aurela Gace “Mu thane syte”, Bojken Lako “Rruge” ‘Mariza Ikonomi, Mira Konçi, Bleona Qereti , albumi “Dedikuar ty” ( ku perfshihen kengetaret : Eranda Libohova, Orinda Huta, Flori Mumajesi, Elvana Gjata, Julka, Soni Malaj, Çiljeta Xhilhaga etj. ),

Super Sonic ka botuar te gjitha edicionet e Kenges Magjike prej vitit 2003 e ne vazhdim, Disa permbledhje tradicionale te emertuara “Hitet e veres” dhe ” Vjeshte Dimer” ne te cilat jane botuar te gjitha kenget me te fundit te kohes kur permbledhja botohet, tradite e botimit qe nga viti 2005 e ne vazhdim

Vlejne te permenden botimet e muzikes Shqiptare te kengetareve te diaspores si :

Sabri Fejzullahu, Gili, Genta Ismajli, Tingulli 3nt ( Ghetto Gold ), Ermal Fejzullahu, Nora Istrefi, Etno Engjujt, Elita 5, Adelina dhe Zanfina Ismaili, Jehona Sopi, Eliza Hoxha, Kaltrina Selimi, Adrian Gaxha, Big Mama, Berkan, Bertan Asllani, Vesa Luma e shume te tjere.

 

Botimet ne muziken popullore lidhen me emrat e :

Artiola Toskes, Bujar Qamilit, Merita Halilit, Vaske Curri, Sinan Vllasaliu, Gjyste Vulaj, Amarda, Hajredin Gjeta, Rati etj.

Me dixhitalizimin e muzikes format e shitjes ndryshuan. Tashme muzika shqiptare e botuar nga Super Sonic mund te gjendet jo vetem ne cd dhe dvd por edhe ne dyqanet virtuale ne :

 • iTunes
 • Amazon MP3
 • Spotify
 • Rhapsody
 • Amazon On Demand
 • Google Music
 • Deezer
 • Napster
 • Tidal

Si rrjedhim i zhvillimit te muzikes shqiptare dhe nevojes per tu pare e degjuar , me pak fjale transmetuar ne publik e gjithe arshiva e grumbulluar nga Super Sonic dhe ne pergjithesi nga artistet shqiptare , ne vitin 2006, krijohet televizioni muzikor ” Super Sonic Tv, nje nder televizionet me permbajtjen me cilesore te muzikes dhe videoklipeve te artisteve Shqiptare ne Shqiperi , Kosove e ne mbare boten ku artistet shqiptare jetojne.

E se fundmi Super Sonic Tv , eshte nje nder televizionet me te ndjekur qe transmeton ne Shqiperi: Ne  platformen  satelitore ne DigitAlb, ne platformen Kabllore ABCOM. Ne Kosove ne platformen kabllore ne IPKO, Ne Amerike dhe Kanada ne platformen IPTV “TVAlb” & “IPKO”

[/slz_audio]

 

[slz_main_title style=”style-2″ align=”center” show_icon=”0″ title=”ÇFARE BEJME NE” image=”3197″]

[slz_icon_box column=”1″ icon_box=”%5B%7B%22align%22%3A%22center%22%2C%22icon_type%22%3A%2202%22%2C%22icon_library%22%3A%22vs%22%2C%22img_up%22%3A%223365%22%2C%22title%22%3A%22YOUTUBE %20MANAGMENT%22%2C%22title_color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22des%22%3A%22Menaxhimi ne Youtube i Videoklipeve  ose i kanaleve muzikore te Artisteve Shqiptar%22%2C%22des_color%22%3A%22%23d4d9e3%22%7D%2C%7B%22align%22%3A%22center%22%2C%22icon_type%22%3A%2202%22%2C%22icon_library%22%3A%22vs%22%2C%22img_up%22%3A%223366%22%2C%22title%22%3A%22REALIZIMI DHE %20TRANSMETIMI I VIDEOKLIPEVE%22%2C%22title_color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22des%22%3A%22Ne Bashkepunim me kompanit me prestigjoze te realizimit te videoklipeve ne Shqiperi dhe Kosove, Super Sonic i mundeson te gjithe Artisteve Shqiptare Realizimin ne menyre profesionale me cilesi 4K dhe transmetimin ne kanalet tona televizive te videoklipeve tuaja.%22%2C%22des_color%22%3A%22%23d4d9e3%22%7D%2C%7B%22align%22%3A%22center%22%2C%22icon_type%22%3A%2202%22%2C%22icon_library%22%3A%22vs%22%2C%22img_up%22%3A%223367%22%2C%22title%22%3A%22PRODHIMI%20ALBUMEVE%22%2C%22title_color%22%3A%22%23ffffff%22%2C%22des%22%3A%22Super Sonic  realizon dhe shumefishon ALBUME Audio dhe Video, me cilesin maksimale dhe me standartet me Bashkohore%22%2C%22des_color%22%3A%22%23d4d9e3%22%7D%5D”] • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play