menu Home chevron_right
Music

Albumi i ri i Dua Lipës publikohet në vitin 2024

| August 8, 2023
Albumi i ri i Dua Lipës publikohet në vitin 2024

Dua Lipa po përfundon albumin e saj të tretë. Ai pritet të publikohet në vitin 2024 dhe, pavarësisht trendit të muzikantëve që shpallin dhe vonojnë regjistrimet me vite, Lipa pothuajse me siguri do ta përmbushë afatin e saj, shkruan New York Times.

Rekordi i radhës do të jetë ende pop, thotë ajo, që të mos “shkrihen fansat e saj”. Ajo nuk dëshiron t’i “tëhuajsojë” ata, megjithëse po zhvillon një tingull të ri që mund të informohet më pak nga ritmet e shtëpisë dhe disko nën këngë si ” Physical ” dhe ” Halucinate ” sesa nga psikedelia e epokës 1970.

Ajo po punon me një grup më të vogël bashkëpunëtorësh për shkrimin e këngëve, duke përfshirë Kevin Parker të grupit australian të psiko-rokut Tame Impala, një thashethem që ajo e konfirmon duke e mohuar: “Nuk e di për çfarë po flisni”, thotë ajo, pastaj shikon larg dhe qesh pak.

Foto: Luis Alberto Rodriguez

Por ajo është veçanërisht e heshtur në lidhje me albumin e ardhshëm, sepse është ende në zhvillim – një proces që është “izolues dhe emocionues”, thotë ajo, edhe nëse “nuk e keni idenë se çfarë reagimi do të jetë sapo të dalë, kështu që ka një ndjenjë nervoze”.

Foto: Luis Alberto Rodriguez

Pas “Future Nostalgia”, Dua Lipa punoi me Blessed Madonna për Club Future Nostalgia , një album remix që përmbante paraqitje të ftuar nga Missy Elliott, Madonna, Mark Ronson, dhe më shumë.

Foto: Foto: Luis Alberto Rodriguez

Që atëherë, ajo ka bashkëpunuar për materiale të reja me njerëz si Megan Thee Stallion, Calvin Harris dhe Elton John, dhe ka lansuar si një podcast ashtu edhe një buletin kulturor.

Këngëtarja kohët e fundit u shfaq si Barbie sirenë në filmin e Greta Gerwig, dhe gjithashtu duke publikuar këngën “Dance the Night” si pjesë e kolonës zanore të filmit “Barbie”. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

The post Albumi i ri i Dua Lipës publikohet në vitin 2024 appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play