menu Home chevron_right
Music

Billboard Latin Music Awards 2023: Kush ishin fituesit e këtij viti?

| October 6, 2023
Billboard Latin Music Awards 2023: Kush ishin fituesit e këtij viti?

Çmimet Billboard Latin Music Awards 2023 u mbajtën në Qendrën Watsco në Coral Gables, Florida të enjten mbrëma (5 tetor).

Disa nga artistët që u nderuan me çmime ishin: Bad Bunny, Karol G, Peso Pluma, Grupo Frontera dhe Los Angeles Azules.

Bad Bunny, 29 vjeç, ishte fituesi më i madh në Billboard Latin Music Awards. Ai u vlerësua si ‘Artisti i Vitit’ dhe mori edhe disa çmime të tjera.

Foto: Getty Images

Peso Pluma, ndërkohë, fitoi çmimin për ‘Artistin Debutues Latin’ pas ngritjes së tij meteorike vitin e kaluar.

Lexo po ashtu
Të gjitha lajmet nga Billboard Latin Music Awards

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të fituesve të Billboard Latin Music Awards 2023:

Kënga e Vitit

Bad Bunny, ‘Titi me pregunt0’ (Titi asked me)

Kënga më e mirë latine që theu rekorde

Eslabon Armado & Peso Pluma, ‘Ella baila sola’ (She Dances Alone)

Albumi më i mirë i vitit

Karol G, ‘Manana sera bonito’ (Tomorrow will be Beautiful)

Kënga e vitit e renditur në ‘Global 200’

Manuel Turizo, ‘La bachata’

Artisti i vitit i renditur në ‘Global 200’

Bad Bunny

Artisti debutues i vitit

Peso Pluma

Kënga që theu rekorde, bashkëpunimi apo grupi

Grupo Frontera

Kënga më e mirë ritmike, bashkëpunim apo e ndonjë grupi

Wisin & Yandel

Kënga më e mirë e vitit

Manuel Turizo, ‘La bachata’ (The bachata)

Artisti më i mirë i vitit

Bad Bunny. /Telegrafi/

The post Billboard Latin Music Awards 2023: Kush ishin fituesit e këtij viti? appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play