menu Home chevron_right
Music

Era Istrefi e pandalshme, pas sukseseve të shumta vendore dhe ndërkombëtare vjen me projekte madhore në shtator

| August 31, 2023
Era Istrefi e pandalshme, pas sukseseve të shumta vendore dhe ndërkombëtare vjen me projekte madhore në shtator

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi, vazhdon të jetë ndër emrat më eminentë të tregut vendor të muzikës.

“Ta du” ishte kënga që ajo solli për fansat këtë verë dhe e bëri atë shumë të kërkuar në koncerte e mbrëmje muzikore të ndryshme.

Krahas suksesit vendor, Era dikur gëzonte edhe karrierë ndërkombëtare, falë suksesit megaloman të hitit saj “Bonbon”.

Suksesi i saj kulmor në karrierë mbetet interpretimi i këngës zyrtare të Kampionatit Botëror 2018 dhe performanca në “Luzhniki Stadium” në Rusi, në finalen e atij viti.

Më pas, këngëtarja e lindur në Kosovë, vazhdoi me publikimin e disa bashkëpunimeve ndërkombëtare, ku ndër to ia vlen të përmenden këngët: “Redrum” me Felix Snow, “No I Love Yous” me French Montanan, “No Maybes” me Ilkay Sencan dhe Aras, e shumë të tjera.

Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Kampionatit Botëror 2018 në Rusi (Foto: Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)

Ndonëse pas këtyre sukseseve, Era zgjodhi t’i rikthehet estradës në Kosovë, ajo vazhdoi të mbetet e pëlqyer falë këngëve të reja dhe bashkëpunimeve edhe me emrat vendorë.

Mësohet se Era Istrefi ka punuar intensivisht për një periudhë të gjatë kohore në një sërë projektesh, publikimi i të cilave do të nisë nga shtatori i këtij viti.

Foto: Era istrefi/Instagram

Ajo pritet ta rikthejë shkëlqimin e dikurshëm falë synimeve që i ka vendosur vetes në punën e bërë për këto këngë, që do të marrin së shpejti dritën e gjelbër.

Era përndryshe krahas angazhimit në muzikë, ka pasur një fitimprurje edhe në biznes, duke u bërë imazhi promovues i pijes vendore “Golden Eagle”. /Telegrafi/

Foto: Era istrefi/Instagram

The post Era Istrefi e pandalshme, pas sukseseve të shumta vendore dhe ndërkombëtare vjen me projekte madhore në shtator appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play