menu Home chevron_right
Music

Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash

| September 14, 2023
Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash

NSync po përgatitet të publikojë materialin e parë muzikor në 21 vjet.

Grupi, i cili u shfaq të martën në MTV Video Music Awards 2023 , tha të mërkurën se do të publikojë materialin e parë të ri që nga viti 2002.

Kënga, e cila do të dalë më 29 shtator, do tmtv vë jetë në kolonën zanore të filmit të ardhshëm “Trolls Band Together”, pasi u publikua një ‘trailer’ i ri për filmin e ardhshëm të animuar, shkruan DailyMail.

Grupi – i përbërë nga Justin Timberlake, Lance Bass, Joshua ‘JC’ Chasez, Joey Fatone dhe Chris Kirkpatrick publikoi për herë të fundit muzikë në 2002, me një remix Neptunes të bashkëpunimit të tyre me Nellyn “Girlfriend”.

Artistët u pritën mirë në rikthimin e tyre në skenën e VMA-ve – ata ishin shfaqur për herë të fundit në këtë ngjarje së bashku në vitin 2013 – ndërsa i dhanë Taylor Swift çmimin “Kënga më e mirë pop” për “Anti-Hero”.

Sipas gazetës, materialet e fundit promovuese për filmin Dreamworks lanë të kuptohet për një ribashkim të mundshëm, pasi posterat për “Trolls Band Together” shfaqnin një pjesë të logos së grupit dhe një kod QR.

Kodi QR të çon në sajtin TakeYouToABetterPlace.com , i cili përmban një mostër të këngës.

Timberlake ripërsërit rolin e tij zanor të personazhit Branch, të cilin e bëri në “Trolls” të vitit 2016 dhe vazhdimin e vitit 2020 të “Trolls World Tour”.

Yje të tjerë që kanë role zëri në filmin e ardhshëm përfshijnë Anna Kendrick, Daveed Diggs, Zooey Deschanel, RuPaul, Eric Andre dhe Amy Schumer.

Historia e filmit pasqyron rrënjët e grupit të djemve të Timberlake, sipas Dreamworks.

“Poppy zbulon se Branch dikur ishte pjesë e një grupi djemsh, BroZone, me vëllezërit e tij: Floyd, John Dory, Spruce dhe Clay”, thuhej në një përshkrim për filmin.

Filmi do të shfaqet në kinema më 17 nëntor.

Grupi ngacmoi një njoftim misterioz në një video që postuan në Instagramin e tyre të mërkurën.

Në video, grupi qëndronte në prapaskenë ndërsa sinkronizonin buzët me audio nga “Friends of Rachel Green” dhe Joey Tribbiani në “The One With All The Resolutions”.

Por TMZ raportoi se pavarësisht reagimit pozitiv ndaj ribashkimit, ata nuk do të ribashkohe për një turne apo koncert.

Paraqitja e NSYNC u zbulua vetëm disa orë para shfaqjes dhe kur ata u ngjitën në skenë së bashku, kjo bëri që ikona e popit Taylor Swift të ngrihej në këmbë, krejtësisht e habitur.

Timberlake u përkul para turmës, e cila i bëri një ovacion të madh.

“Përshëndetje VMA! Mbi 20 vjet më parë, ne ishim vetëm fëmijë, fituam videon më të mirë pop për Bye Bye Bye. Ishte VMA-ja jonë e parë që do të thoshte botën për ne”, tha Chasez. /Telegrafi/

The post Grupi i famshëm, NSync rikthehen me muzikë të re pas dy dekadash appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play