menu Home chevron_right
Music

Iggy Azalea nuk u lejua të përfundonte koncertin në Arabinë Saudite pasi iu grisën pantallonat gjatë performancës

| August 29, 2023
Iggy Azalea nuk u lejua të përfundonte koncertin në Arabinë Saudite pasi iu grisën pantallonat gjatë performancës

Iggy Azalea pretendon se u detyrua të ndërpresë koncertin e saj në Arabinë Saudite pasi pësoi një incident gjatë performancës të së premtes mbrëma.

“Arabia Sauditë…Ndoshta vendi më i keq për të pësuar grisje të pantallonave dhe për fat të keq nuk më lejuan ta përfundoja shfaqjen”, tha reperja.

33 vjeçarja ndau një postim në rrjete sociale përfshirë edhe momentin kur iu grisën pantallonat.

Foto: TikTok

“Promotorët ishin jashtëzakonisht të sjellshëm me mua dhe njerëzit që erdhën ishin absolutisht mbështetës”, u shpreh ylli i “Problem”.

Azalea më pas tha në një mesazh për fansat: “Ju dua njerëz, kjo nuk ishte ajo që unë synova për shfaqjen, por është një kujtim që do ta kem përgjithmonë dhe në fund tregoi se sa të sjellshëm, të dashur dhe përkrahës mund të jenë njerëzit në një moment kaq të sikletshëm”.

Foto: TikTok

Reperja australiane gjithashtu iu drejtua incidentit në X, i njohur më parë si Tëitter, duke deklaruar pjesërisht se ajo dhe ekipi i saj “të gjithë donin të vazhdonin, por nuk u lejuan nga autoritetet për shkak të grisjes së pantallonave”.

Është e paqartë nëse Azalea planifikon të riplanifikojë shfaqjen e saj.

Foto: Getty Images

Incidenti i Azaleas të kujton atë që ndodhi së fundmi në koncertin e “The 1975” në Malajzi.

Grupi britanik u ndalua të performonte në vendin aziatik pasi frontmeni i tyre, Matty Healy, puthi shokun e grupit në skenë. /Telegrafi/

Foto: TikTok

The post Iggy Azalea nuk u lejua të përfundonte koncertin në Arabinë Saudite pasi iu grisën pantallonat gjatë performancës appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play