menu Home chevron_right
Music

Kush do të performojë sivjet në MTV Videos Music Awards?

| September 9, 2023

Është ajo kohë e vitit kur vjen ceremonia e MTV Video Music Awards, kështu që emocionet veçse rriten përpara shfaqjes së madhe.

Është një nga ngjarjet më të mëdha të vitit në industrinë e muzikës, me yje të tillë si Shakira dhe Lil Wayne.

Kur dhe ku janë MTV VMA 2023?

Çmimet MTV Video Music Awards 2023 do të zhvillohen në Qendrën Prudential, e cila është në Newark, New Jersey.

MTV VMA-të e këtij viti do të jenë të martën, më 12 shtator, me shfaqjen që fillon në orën 20:00 ET, sipas kohës lokale në New Jersey.

Do të ketë gjithashtu një shfaqje paraprake, e cila do të nisë në orën 18:30 ET.

Si mund t’i shikoni MTV VMA 2023 në televizion ose në internet?

Logjikisht, MTV Video Music Awards do të transmetohet në MTV.

Do të ketë mbulim në MTV, MTV2, CMT dhe Logo.

A mund të merrni bileta për në VMA?

Edhe pse shumë nga biletat më të lira për MTV VMA-të e vitit 2023 tashmë janë shitur, kanë mbetur ende disa.

Ju ende mund të gjeni disa bileta MTV VMA në Vivid Seat, megjithëse ato bileta kushtojnë aktualisht 997 dollarë.

Cila është lista e plotë e interpretuesve të VMA 2023?

Ndërsa biletat janë të shtrenjta, të pranishmit do të kenë mundësi të shohin shumë artistë të ndryshëm muzikorë në të njëjtën skenë.

Lista e plotë e interpretuesve të konfirmuar të MTV VMA 2023 është:

Anitta

Demi Lovato

Diddy

Doja Cat

Karol G

Kelsea Balerini

Lil Wayne

Maneskin

Shakira

Stray Kids

TOMORROW X TOGETHER

Përveç të gjithë interpretuesve të mësipërm të VMA 2023 që janë rezervuar për shfaqjen kryesore, NLE Choppa, Sabrina Carpenter, Kaliii, Renee Rapp dhe The Warning do të performojnë gjithashtu. /Telegrafi/

The post Kush do të performojë sivjet në MTV Videos Music Awards? appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play