menu Home chevron_right
Music

Messi shfaqet në videoklipin e këngës së re të Malumas “Trofeo”

| August 26, 2023
Messi shfaqet në videoklipin e këngës së re të Malumas “Trofeo”

Lionel Messi është paraqitur në një videoklip të reperit kolumbian Maluma, i cili ka nderuar yllin e Kupës së Botës në këngën e tij të re.

Messi, 36 vjeç, shfaqet me fanellën e tij të Inter Miami në stadiumin DRV PNK të ekipit dhe i jep këngëtarit një trofe përpara se ta përqafojë.

Maluma zbuloi këngën në Instagramin e tij dhe tha: “Një dedikim për më të madhin Leo Messi”.

Foto: Screenshot/Instagram

Duket se videoja është filmuar më 4 gusht. Ylli i muzikës ndau një sërë fotografish nga stadiumi i Majamit në Instagramin e tij atë ditë.

Ai pozoi për një foto përkrah Messit dhe ndau fotografi të tjera të futbollistit duke nënshkruar një fanellë të Miamit që ai të mbante.

Foto: Screenshot/Instagram

Ai ka marrë edhe një fanellë të Miamit me ‘Maluma 10’ në shpinë – numrin e fanellës së Messit.

Maluma duket se është një tifoz i madh i futbollit dhe ka shpërndarë foto në rrjetet sociale edhe më parë me fanellën e kombëtares së Kolumbisë.

Foto: Instagram

Messi, ndërkohë, ka filluar një vorbull të jetës në Shtetet e Bashkuara dhe fitoi trofeun e tij të parë me ekipin e tij të ri në fundjavë, pasi Miami mundi Nashville me penallti në finalen e Kupës së Ligës.

Fillimi i jetës së Messit në Amerikë do të vazhdojë të shtunën me ndeshjen e parë të lojtarit në kompeticionin MLS në rrugë në New York Red Bulls. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MALUMA (@maluma)

The post Messi shfaqet në videoklipin e këngës së re të Malumas “Trofeo” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play