menu Home chevron_right
Music

Ngjarja filantropike “Let’s Dance” vazhdon me edicionin e shtatë në mbështetje të nënave dhe fëmijëve në Kosovë

| September 10, 2023
Ngjarja filantropike “Let’s Dance” vazhdon me edicionin e shtatë në mbështetje të nënave dhe fëmijëve në Kosovë

Ngjarja filantropike, Let’s Dance, e cila ka rrëmbyer zemrat e të gjithë atyre që mbështesin kauzëne AMC-së, po rikthehet me edicionin e saj të 7-të, dhe premton të jetë një mbrëmje e paharrueshme e mbushur me ritëm, shoqëri dhe filantropi.

Si çdo vit tjetër, edhe këtë vit rikthehemi me misionin e njëjtë për t’iu ndihmuar nënave dhe fëmijëve që kanë nevojë për mbështetjen tonë. Përkrahja dhe ndihma juaj kanë luajtur rol kyç në sigurimin e qasjes në kujdes shëndetësor cilësor për nënat dhe fëmijët në Kosovë.
Përgjatë gjashtë viteve të organizimit, fondet e mbledhura përmes ngjarjes Let’s Dance kanë shërbyer për të shpëtuar shumë jetë të foshnjeve falë medikamenteve dhe pajisjeve mjekësore esenciale të nevojshme për spitalet e vendit.

Këtë vit, AMC feston 10 vjetorin e themelimit dhe si rrjedhojë, ky edicion i Let’s Dance do të jetë më i madhi i organizuar ndonjëherë me ç’rast do të festojmë për arritjet tona të përbashkëta përgjatë kësaj dekade.

Mbrëmja do të përfshijë muzikë, rrjetëzim, argëtim, filantropi, ushqim dhe pije pa limit. Gjatë eventit, ju do të shijoni meloditë e lezetshme të grupit Gipsy Groove, do të përjetoni performancën e shkëlqyer nga Nita Latifi & Band dhe në fund do të shoqëroheni me muzikën e përzgjedhur nga DJ Wise.

Let’s Dance 7 do të mbahet më 20 shtator 2023 në AMC Hall, Rr. Cerriku 15000 Mazgit, Obiliq / Magjistralja Prishtinë – Mitrovicë, duke filluar nga ora 19:30.

Shënojeni këtë datë në kalendarin tuaj dhe ftoni miqtë tuaj, që sa më shumë njerëz të na bashkohen në këtë super festë për të vallëzuar dhe për t’i mbështetur nënat dhe fëmijët e Kosovës.

Prania juaj do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në jetën e tyre, dhe ne mezi presim pjesëmarrjen tuaj!Për të qenë pjesë e kësaj mbrëmje, siguroni biletën në Rave Travel.

The post Ngjarja filantropike “Let’s Dance” vazhdon me edicionin e shtatë në mbështetje të nënave dhe fëmijëve në Kosovë appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play