menu Home chevron_right
Music

“Po foli t’vërtetën”, Skerdi vjen me një projekt të veçantë muzikor

| October 12, 2023
“Po foli t’vërtetën”, Skerdi vjen me një projekt të veçantë muzikor

Rap-artisti i njohur shqiptar, Skerdi, ka prezantuar sot (e enjte) projektin e ri muzikor.

Siç thotë ai, kjo këngë e quajtur “Po foli t’vërtetën”, identifikon shqiptarët kudo që ndodhen.

Artisti thekson se dikur ka qenë emigrant dhe se çdo fjalë në këtë tekst trajton një periudhë të veçantë.

Foto: Screenshot/YouTube

Ky projekt është pjesë e albumit të ri, i cili tashmë ndodhet i disponueshëm në Spotify.

Kënga dhe muzika u realizua nga vet reperi me producim nga White House Ent.

Lexo po ashtu
Të gjitha lajmet nga Skerdi

‘Beat’-i iu besua Aspekt me miksim dhe masterizim nga Altro.

Më poshtë ua sjellim edhe shkrimin e plotë të Skerdit të ndarë në Instagram:

“Jam shume i lumtur qe kam bere besoj nje pune te shkelqyer, dhe qe ia vlen. Kjo projekt per mua eshte i vecante. Brenda tij ka nje mesazh qe besoj se na identifikon neve si shqiptare kudo ndodhemi. Edhe une dikur isha emigrant, kalova neper keto rruge dikur… Cdo fjale ne kete kenge na prek besoj te gjitheve, por ne jemi te forte, dhe te bashkuar jemi drejt rruges se mire, sepse cdo sfide sado e vuajtshme ne jete, eshte force per te ecur perpara.

Falenderoj per gjithe kete pune te madhe, Lim Hotin qe menaxhoj cdo gje deri ne perfeksion dhe me detaje, qe ky projekt te jete kaq i vecante. Falenderoj Aspektin per beatin, Altron Ëhite House qe ka punuar per kete projekt dhe Redbox-in qe ma dha mundesine ta punoj kete album.

Poashtu falenderoj gjithe personat qe kane qene me mua gjate ketij rrugetimi. Shihemi me klipet e tjera ne vazhdim, dhe deri atehere ju shijoni albumin te cilin e gjeni komplet ne Spotify”. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S K E R D I (@skerdiago)

The post “Po foli t’vërtetën”, Skerdi vjen me një projekt të veçantë muzikor appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play