menu Home chevron_right
Music

Prishtina Music Conference fillon ta shpalos programin për edicionin e tretë

| October 6, 2023
Prishtina Music Conference fillon ta shpalos programin për edicionin e tretë

Prishtina Music Conference fillon të shpalos programin për edicionin e tretë që vjen këtë Nëntor

Ka filluar zyrtarisht numërimi i ditëve deri në Prishtina Music Conference! PMC po rikthehet për herë të tretë në zemër të Prishtinës me 3 dhe 4 Nëntor në Kino Armata. Konferenca do të organizoj shumë aktivitete ndër të cilat përfshihen diskutimet në panel, prezantimet, workshops, dhe përformancat artistike duke u ofruar pjesëmarrësve një përvojë gjithëpërfshirëse muzikore.

PMC si gjithmonë nuk vjen pa zhurmë. Përformancat përcjellëse gjatë numërimit të ditëve fillojnë këtë të Shtunë në Boho Bar me Leo Cikon. Përformancat nuk do të ndalen asnjëherë deri në pikun e 4 Nëntorit me Rave Festival ku do të na shoqërojnë DJ artist nga skena ndërkombëtare elektronike dhe lokale.

Mos humbisni nga surprizat e shumta dhe aktivitetet rrjetëzuese që janë krijuar për të shtyrë artistët tanë përpara dhe të mblidhemi kolektivisht për një ndërgjegjësim të kulturës muzikore. Hyrja falas –  Regjistrohuni sot në prishtinamusicweek.com.

Të gjitha informacionet rreth programit dhe aktiviteteve i gjeni në rrjetet sociale të Prishtina Music Conference.

The post Prishtina Music Conference fillon ta shpalos programin për edicionin e tretë appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play