menu Home chevron_right
Music

Rita Ora me performancë spektakolare në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus’, të organizuara nga Princi Harry

| September 18, 2023
Rita Ora me performancë spektakolare në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus’, të organizuara nga Princi Harry

Rita Ora tregoi fizikun e saj shumë të tonifikuar teksa doli në skenë gjatë ceremonisë mbyllëse të Lojërave “Invictus” të shtunën në Gjermani.

Interpretuesja e hitit “Praising You”, 32 vjeçe, dukej e pabesueshme me një kostum që ngjitej pas linjave të saj të trupit përpara se të vishte në një fustan magjepsës teksa iu bashkua Princit Harry, 39 vjeç dhe Meghan Markle, 42 vjeçe, në prapaskenë.

Lojërat “Invictus” ndihmojnë personelin e shërbimit të plagosur dhe të sëmurë dhe veteranët nga vende të ndryshme të shërohen përmes sporteve konkurruese adaptive, shkruan DailyMail.

I frymëzuar nga vizita e tij në Lojërat e Luftëtarëve në ShBA në vitin 2013, Princi Harry themeloi këtë event si një ngjarje të ngjashme sportive për njerëzit hendikep.

Rita u shfaq përkrah Sam Ryder dhe performoi gjashtë nga këngët e saj hit.

Këngëtarja bëri një performancë shumë energjike teksa tregoi vokalin e saj mbresëlënës dhe vrapoi nëpër skenë duke argëtuar turmën.

Rita kishte veshur disa geta të tejdukshme që tregonin këmbët e saj të holla dhe sipër kishte veshur një xhaketë të ngjashme me mëngë të gjata sipër.

Ajo e kompletoi pamjen e guximshme me një palë çizme të trasha me take.

Më vonë, këngëtarja veshi një fustan dramatik të gjatë në dysheme me të qëndisura me lule ndërsa iu bashkua Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, përkatësisht Princit Harry dhe Meghan Markle për një fotografi.

Duke folur përpara shfaqjes, Rita tha: “Jam jashtëzakonisht krenare që jam pjesë e ceremonisë përmbyllëse të Lojërave ‘Invictus’ në Dyseldorf”.

“Jam shumë e emocionuar të performoj para këtij publiku unik. Lojërat ‘Invictus’ janë një ngjarje sportive shumë e veçantë dhe konkurrentët janë një frymëzim këmbënguljeje dhe vullneti për të gjithë ne”.

Kjo performancë e re vjen pak ditë pasi ajo lansoi në treg linjën e saj më të re të modës me markën “Primark”.

Këngëtarja pati një bujë të veçantë mbrëmjen e së premtes në Londër ku u shfaqën njerëz si Lottie Moss.

Duke u prezantuar të martën më 19 shtator, Rita tha për koleksionin: “Gjatë gjithë jetës sime, kam dashur gjithmonë të dukem elegante dhe kur isha më e re, nuk mund ta kisha bërë këtë pa ‘Primark’”.

“Krijimi i këtij koleksioni me ‘Primark’ ka qenë shumë nostalgjik për mua dhe mezi pres që bota ta shohë atë”, tha Ora.

Diku tjetër gjatë ceremonisë Princi Harry u emocionua gjatë fjalimit të tij prekës në ceremoninë e mbylljes së Lojërave ‘Invictus’ në Dyseldorf, Gjermani, më herët këtë mbrëmje.

Fjalimi i tij pesë-minutësh përshëndeti ata që kanë marrë pjesë në lojërat njëjavore, të cilat u themeluan në vitin 2014 për veteranët për të përfaqësuar qarkun e tyre dhe për të konkurruar.

Meghan qëndronte përkrah të shoqit me një fustan në ngjyrë jeshile të ndezur. Gjatë ceremonisë ajo nuk mund ta fshihte krenarinë e saj teksa u shfaq në ‘Team USA’ kur ata zunë vendin e tyre për ceremoninë e mbylljes së Lojërave ‘Invictus’.

Ajo dukej me adhurim teksa ekipi ecte në skenë në Born të Bruce Springsteen në ShBA.

Princi Harry gjithashtu iu bashkua duartrokitjeve përpara sediljes së tij në rreshtin e parë – dhe doli në skenë për të falënderuar njerëzit që erdhën. /Telegrafi/

The post Rita Ora me performancë spektakolare në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus’, të organizuara nga Princi Harry appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play