menu Home chevron_right
Music

Rita Ora nuk i mban dot emocionet kur sheh babanë që derdh lot krenarie për vajzën e tij në audicionin e “The Voice Australia”

| August 7, 2023
Rita Ora nuk i mban dot emocionet kur sheh babanë që derdh lot krenarie për vajzën e tij në audicionin e “The Voice Australia”

Gjërat u bënë shumë emocionale për Rita Orën, pasi një baba shpërtheu në lot duke parë të bijën në audicionin e “The Voice Australia”.

32-vjeçarja është pjesë e panelit të jurisë së spektaklit krahas kolegëve të saj: Jason Derulo, 33 vjeç, Jessica Mauboy, 33 vjeçe dhe Guy Sebastian, 41 vjeç.

Dhe ashtu si çdo version i “The Voice”, ka shumë momente lotësh, me një prind mbështetës që vjedh zemrat e shikuesve kudo, shkruan Metro UK.

Foto: Channel Seven

Chris Watson, 53 vjeç, bëri audicionin për spektaklin “The Voice Australia” fillimisht për të frymëzuar vajzën e tij, Shanae, 21 vjeçe, që të mposhtte frikën e saj dhe të dilte në skenë.

Ishte një ndryshim i diskutueshëm rregulloreje, por shefat e “The Voice” e lejuan atë dhe Shanae ishte në gjendje të performonte para trajnerëve pasi i takoi ata gjatë performancës së mëparshme të babait të saj.

Megjithatë, askush nuk ishte i përgatitur për atë që do të pasonte.

“Shanae mund të kthehet në audicion, por trajnerët nuk do t’i dini kur do të shfaqet”, shpjegoi prezantuesja Sonia Kruger.

Foto: Channel Seven

Pavarësisht besimit të babait të saj tek ajo, trajneri Guy këmbënguli t’i kujtonte Shanaes se nëse një karrige e kthyer për të nuk do të përcaktonte se sa këngëtare e mirë ishte ajo.

“Vetëm mbaje mend, edhe nëse nuk të jepet një shans, nuk do të thotë se është thjesht një humbje tjetër dhe më pas dorëzohesh”, i tha ai.

“Unë thjesht po heq nxehtësinë dhe presionin nga vetja në rast se nuk kthehemi për ju!”, shtoi ai.

Foto: Channel Seven

Por, Shanae nuk kishte asnjë arsye për t’u shqetësuar, pasi ajo vazhdoi të mahnitë trajnerët dhe publikun me interpretimin e këngës “Chandelier” të Sias.

Si performanca e fundit në ditën e parë të audicioneve të fshehta, e reja i mahniti të gjithë me vokalin e saj të fuqishëm.

Jason ishte trajneri i parë që shtypi butonin e tij dhe u kthye, i ndjekur nga Guy, Rita dhe më pas Jess.

Foto: Channel Seven

Në pamundësi për të fshehur krenarinë e tij, babi Chris së shpejti kishte një krizë emocionale.

I mbështetur tek gruaja e tij teksa e kapi momentin, ai qau dhe më vonë tha: “Më falni, e humba”.

Trajnerët u tronditën kur panë një pamje të vogël të vajzës pas zërit, duke njohur menjëherë Shanae nga audicioni i babait të saj.

Foto: Channel Seven

“Kjo është vajza!”, tha Guy i emocionuar.

Guy më pas bëri shaka se Chris duke thënë se vajza e tij ishte ‘e mirë’ ishte një ‘nënvlerësim’.

Gjithashtu emocional, Jasosn tha: “Unë nuk jam një klithtar, por oooof, kjo më ka mori me vete”.

Foto: Channel Seven

Plot lëvdata për artisten aspiruese dhe familjen e saj, ai shtoi: “Dua të kaloj një sekondë për të folur realisht me babin. Unë jam me të vërtetë, me të vërtetë i frymëzuar nga ti dhe fakti që ti dole në një gjymtyrë në mënyrë që vajza jote të shihte guximin tënd dhe të gjente guximin për veten e saj. Dhe unë mendoj se kjo është një gjë kaq e bukur”.

“Dhe unë thjesht dua t’ju falënderoj për këtë sepse me të vërtetë, me të vërtetë më frymëzon mua si baba”.

Foto: Channel Seven

Me sy të përlotur, interpretuesja e hitit “Hot Right Now”, Rita Ora, tha: “Babai yt, kur filloi të qante – kjo më mori me vete, thjesht më mori me të vërtetë”.

“Thjesht tregon se nuk ka ego, nuk ka krenari, kjo është vetëm një fitore e plotë për të gjithë familjen. Dhe kjo është ajo për të cilën bëhet fjalë”. /Telegrafi/

The post Rita Ora nuk i mban dot emocionet kur sheh babanë që derdh lot krenarie për vajzën e tij në audicionin e “The Voice Australia” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play