menu Home chevron_right
Music

Shakira do të marrë çmimin ‘Video Vanguard’ në MTV VMAs 2023

| August 29, 2023
Shakira do të marrë çmimin ‘Video Vanguard’ në MTV VMAs 2023

Shakira muajin tjetër do të marrë çmimin “Video Vanguard” në MTV Video Music Awards 2023.

Të famshmit që janë nderuar me këtë çmim në të kaluarën kanë qenë: Beyonce, Nicki Minaj, Madonna, Janet Jackson, Jennifer Lopez, Rihanna dhe Missy Elliott.

Shakira, 46 vjeçare, do të performojë gjithashtu në skenën e VMA për herë të parë në 17 vjet.

Foto: Instagram

Këngëtarja kolumbiane ka fituar katër VMA gjatë karrierës së saj, duke filluar me fitoren në “International Viewer’s Choice” (Amerika Latine e Veriut) në vitin 2020.

Këtë vit, ajo është nominuar për katër çmime: ‘Artistja e Vitit’, ‘Bashkëpunimi më i Mirë’ (për “XQG” me Karol G) dhe dy nominime në kategorinë latine – për të njëjtin bashkëpunim të Karol G dhe për këngën e saj solo “Acrostico”.

Foto: Instagram

“Shakira është një forcë e vërtetë globale që vazhdon të frymëzojë dhe të ndikojë masën me aftësinë e saj unike muzikore. Ajo është një pioniere për gratë në mbarë botën dhe një nga artistet e para që udhëheq globalizimin e muzikës latine”, tha Bruce Gillmer, shefi i përmbajtjes së muzikës në Paramount+ dhe president i muzikës, programimit dhe ngjarjeve në Paramount.

Taylor Swift kryeson nominimet e MTV Video Music Awards 2023. Ajo kryeson me tetë – shtatë për videoklipin e saj “Anti-Hero” dhe një titull në kategorinë ‘Artisti i Vitit’ – e ndjekur nga SZA, e cila ka gjashtë.

Foto: Getty Images

VMA-të do të mbahen në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey, më 12 shtator. /Telegrafi/

The post Shakira do të marrë çmimin ‘Video Vanguard’ në MTV VMAs 2023 appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play