menu Home chevron_right
Music

Taylor Swift bëhet artistja e parë femër që arrin 100 milionë dëgjues në muaj në platformën Spotify

| September 1, 2023

Viti i Taylor Swift po vazhdon fuqishëm.

Superylli theu një tjetër rekord në Spotify të martën (29 gusht), duke u bërë artistja e parë femër në historinë e platformës së transmetimit që arrin 100 milionë dëgjues në muaj.

Spotify e bëri të ditur lajmin në rrjetet sociale, duke e quajtur me vend arritjen e yllit të famshëm.

Queen behavior On August 29th, Taylor Swift became the first female artist in Spotify history to reach 100 million monthly listeners. pic.twitter.com/p7smvexszE

— Spotify (@Spotify) August 29, 2023

Ndërkohë, në listat e Billboard, Swift kalon javën e 78-të me rekord në vendin e parë në tabelën Billboard Artist 100, falë 10 albumeve në Billboard 200 dhe katër këngëve në Billboard Hot 100.

Në Hot 100, Swift rendit katër këngë: “Cruel Summer” (në numrin 4 pasi arriti në numrin 3), “Karma” me Ice Spice (14-15), “Anti-Hero” (20-18) dhe ” I Can See You (Versioni i Taylor) (Nga Vault)” (71-74).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Superylli luajti katër shfaqje javën e kaluar në Foro Sol në Mexico City, Meksikë, për të nisur datat e saj ndërkombëtare të “Eras Tour”.

“Pas vitesh dëshirë për të performuar në Mexico City, sapo kisha katër nga shfaqjet më të paharrueshme për fansat më të mirë”, shkroi ajo në një postim me një sërë fotografish.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

“Ndihem mirënjohëse për kujtimet që po krijojmë së bashku në këtë turne”, kishte thënë mes tjerash Swift. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

The post Taylor Swift bëhet artistja e parë femër që arrin 100 milionë dëgjues në muaj në platformën Spotify appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play