menu Home chevron_right
Music

Taylor Swift kryeson listën e nominimeve të MTV Video Music Award 2023

| August 10, 2023
Taylor Swift kryeson listën e nominimeve të MTV Video Music Award 2023

Taylor Swift kryeson listën e të nominuarve për MTV Video Music Awards 2023, me një shans për të fituar tetë statuja të reja në çmimet e këtij viti.

Nëse ajo arrin të rrëmbejë çmime në të tetë kategoritë më 12 shtator, ajo do të ishte e dyta në fitoret e të gjitha kohërave.

Beyonce aktualisht mban rekordin për më shumë MTV Video Music Awards ndonjëherë, me 26 fitore solo, përfshirë një çmim ‘Vanguard’.

Foto: Getty Images

Madonna ka fituar 20 gjithsej, gjithashtu duke përfshirë një çmim ‘Vanguard’.

Swift, e cila po mbush stadiumet në kuadër të turneut “Eras”, ka fituar më parë 14 çmime, sipas MTV.

Foto: Getty Images

Nominimet e Swift përfshijnë: ‘Këngën e vitit’ dhe ‘Videon e vitit’ për këngën e saj të famshme “Anti-Hero”.

Ajo është gjithashtu e nominuar si ‘Artistja e Vitit’ duke garuar me Beyonce, Doja Cat, Nicki Minaj, Shakira dhe Karol G.

Foto: Getty Images

SZA ndjek nga afër me gjashtë nominime për këngën e saj “Kill Bill”, duke përfshirë ‘Këngën e vitit’ dhe ‘Videon e vitit”.

Ky vit pa edhe numrin më të madh të të nominuarve për herë të parë për çmime, tha MTV, me 35 fillestarë përmendur në këtë mes: GloRilla, Yung Miami dhe Saucy Santana.

Foto: Getty Images

MTV VMAs pritet të mbahet më 12 shtator në “Prudential Center” në New Jersey. /Telegrafi/

The post Taylor Swift kryeson listën e nominimeve të MTV Video Music Award 2023 appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play