menu Home chevron_right
Music

Vjen edicioni i shtatë i ‘Shqip Hop’ në Zone Club

| August 5, 2023
Vjen edicioni i shtatë i ‘Shqip Hop’ në Zone Club

Nuk mund të mungonte as këtë verë, neja “Shqip Hop” me muzikë 100% shqip, nga DJ-të më të mirë shqiptar.

Kjo traditë e krijuar nga Zone Club sivjet vjen në ediconin e 7-të, me dj si: DJ FLOW, DJ PAMON, DJ DEEZY dhe DJ DIRTY. Eventi mbahet të dielën, më 6 gusht dhe nëse marrim për bazë edicionet e kaluara të Shqip Hop, atmosfera padyshim që edhe kësaj radhe do të jetë e zjarrët.

“. Idea e këtij koncepti ka nis para 6 vitesh kryesisht me kërkesë të shokëve e shoqeve nga diaspora, edhe pas diskutimeve me ekipën e kemi pa që diçka e tillë përveç që është e mundur është edhe 100% origjinale. Është me t’vërtetë nejë e veçantë, prej hapjes së CLUB-it në ora 11:30 e deri rreth orës 5-6 mëngjes, të ketë 100% muzikë shqip, krijohet një atmosferë shumë e zjarrtë, n’shikim të parë kur e mendon nuk ta merr mendja që një nejë mundet me u mbajtë veç me hite shqip, po duhësh me kon në nejë për me pa se jo që është e mundur po edhe është prej nejave ma të mira” – tha Petrit Kllokoqi, pronar në Zone Club.

E veçanta e kësaj neje është se audienca dëgjon hitet e muzikës shqipe, kryesisht Hip Hop e RNB, prej atyre të viteve të 90ta e deri te këngët e publikuara së fundmi.

Kujtojmë se sivjet Zone Club festoon 13 vjetorin e themelimit. Për plot 13 vjet Zone është dëshmuar në lidere të jetës së natës, duke ofruar program të shkëlqyeshëm në tri zhandre të muziës; Live, Hip Hop & RNB dhe Muzikë Elektronike.

Për të blerë biletat apo për të rezervuar tavolina, vizitoni faqen zyrtare të ZONE Club.

The post Vjen edicioni i shtatë i ‘Shqip Hop’ në Zone Club appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play