menu Home chevron_right
Music

“97 milionë orë shikime” – seriali “Sex Education” është më i shikuari në Netflix

| September 29, 2023
“97 milionë orë shikime” – seriali “Sex Education” është më i shikuari në Netflix

Seriali i njohur për adoleshencë ka përfunduar.

Më 21 shtator u publikua sezoni i katërt dhe i fundit i serialit “Sex Education”, i cili siç pritej u bë menjëherë hit në Netflix.

Sipas të dhënave të publikuara nga ajo platformë ‘streaming’, në një javë sezoni i katërt i serialit ka pasur pak më shumë se 97 milionë orë shikime, pra 12 milionë përdorues kanë ndjekur sezonin e fundit.

Foto: Netflix

Sezoni i fundit përbëhet nga tetë episode.

“Pas mbylljes së një kapitulli në shkollën e mesme Moordale, Otis dhe Eric tani përballen me një sfidë të re: ditën e parë në Cavendish Sixth Form College. Otis është nervoz për hapjen e klinikës së tij të re, ndërsa Eric shpreson se ata nuk do të jenë më humbës. Por Cavendish është një tronditje kulturore për të gjithë studentët e Moordale – ata mendonin se ishin përparimtarë, por ky kolegj është në një nivel tjetër”.

“Në ShBA, Maeve po jeton ëndrrën e saj në Universitetin prestigjioz Ëallace, ku mëson shkrimtari i kultit Thomas Molloy. Otis dëshiron shumë për të, ndërsa ai përshtatet të mos jetë i vetmi fëmijë në shtëpi ose terapisti i vetëm në kampus…”, është përmbledhja zyrtare e sezonit të fundit.

Foto: Netflix

Çfarë thonë kritikët për finalen e serialit?

Seriali ka vlerësime solide – 8.3 në IMDb dhe 94% në Rotten Tomatoes. Por nga të gjitha sezonet, ky i fundit deri tani ka vlerësimet më të ulëta, veçanërisht episodi i fundit. Të gjithë janë dakord që ky është një sezon krejtësisht i ndryshëm, sepse fëmijët janë rritur dhe nuk ka më momente të sikletshme që kanë zbukuruar sezonet e mëparshme. Edhe pse historia është e shpërndarë në të gjitha drejtimet, konsensusi është se seriali nuk mund të kishte përfunduar më mirë.

“Disa mund të mos i pëlqejnë të gjithë personazhet e rinj ose si doli gjithçka, dhe disa mund të mos pajtohen me atë se ku përfundon Otis në fund, por seriali mbetet plotësisht i sinqertë.

Është i ngatërruar, por në fund u jep fansave përfundimin e duhur me disa prej tyre, skena vërtet të bukura, ndonjëherë edhe zemërthyese”, shkruan The Wrap. /Telegrafi/

The post “97 milionë orë shikime” – seriali “Sex Education” është më i shikuari në Netflix appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play