menu Home chevron_right
Music

Rolling Stones planifikojnë të nisin turne në vitin 2024

| October 13, 2023
Rolling Stones planifikojnë të nisin turne në vitin 2024

Legjendarët e “Rolling Stones” nuk e kanë në plan të tërhiqen nga skena.

Vetëm javë më parë, grupi i famshëm publikoi albumin e ri, të 26-të në karrierë, “Hackney Diamonds”.

Këngët “Angry” dhe “Sweet Sounds of Heaven”, si dhe lista e këngëve të albumit, tashmë janë të njohura për fansat e tyre.

Foto: Getty Images

Pas publikimit të albumit, lindi edhe pyetja për një turne të mundshëm të Stones.

Lexo po ashtu
Të gjitha lajmet nga Rolling Stones

“Sigurisht, nëse ne jemi ende gjallë,” u përgjigj Keith Richards në një intervistë për BBC.

Foto: Getty Images

Kitaristi shtoi gjithashtu se “ai nuk është Nostradamus, por e di që e gjithë kjo do të marrë fund. Megjithatë nuk ka forcë; ne po argëtohemi shumë duke e bërë këtë”.

Në intervistë, Richards iu referua gjithashtu bateristit të grupit Charlie Watts, i cili ndërroi jetë një vit më parë pas një beteje me kancerin e fytit.

Foto: Getty Images

Ai deklaroi se do t’i mungojë gjithmonë bashkanëtari i ndjerë, por do të ishte i lumtur të dinte se si do të vazhdojë grupi.

Nëse ata janë ende gjallë, siç tha Richards, ky do të ishte turneu i 47-të në histori të “Rolling Stones”. Turneun e parë e kishin mbajtur në vjeshtën e vitit 1963. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

The post Rolling Stones planifikojnë të nisin turne në vitin 2024 appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play