menu Home chevron_right
Music

Albin Kurti mirëpret në takim këngëtarin Mentor Haziri, merr dhuratë albumin e tij “Zani”

| September 7, 2023
Albin Kurti mirëpret në takim këngëtarin Mentor Haziri, merr dhuratë albumin e tij “Zani”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka mirëpritur në zyrën e tij rock-këngëtarin e njohur nga Ferizaj, Mentor Haziri.

Bashkë me Mentor ishte edhe vëllai i tij, Fatlum Haziri, i cili është regjisor i disa prodhimeve kinematografike.

Shefi i Qeverisë së Kosovës publikoi në llogarinë e tij zyrtare në Instagram disa fotografi nga ky takim, ku edh ka marrë dhuratë me dedikim albumin e ri të Mentorit, i titulluar “Zani”.

Foto: Albin Kurti/Instagram

Në mbishkrimin e fotografisë, Kurti shkroi se takimi me dy vëllezërit artistë ishte mjaft produktiv.

“Mentori dhe Fatlumi, dy vëllezërit Haziri artistë, këngëtar e regjisor, ishin në zyrën time. Mentori së fundmi ka nxjerrë albumin e tij “Zani”, me 7 këngë: Zani, Vajza e Vuthajve, Bajram Curri, Braktisun, Festa, Mara dhe Qëndro. Albumi është bashkëpunim me një ekip të talentuar irlandez të cilët janë të njohur në botën e muzikës. Në mes të bisedës së gjerë për artin te ne, atë e falënderova për kontributin e madh që e ka dhënë tash e sa vite për skenën tonë kulturore”, ka shkruar Albin Kurti në Instagram. /Telegrafi/

Foto: Albin Kurti/Instagram

 

Foto: Albin Kurti/Instagram

 

Foto: Albin Kurti/Instagram

 

Foto: Albin Kurti/Instagram

The post Albin Kurti mirëpret në takim këngëtarin Mentor Haziri, merr dhuratë albumin e tij “Zani” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play