menu Home chevron_right
Music

Artistët që do të performojnë në koncertin e Capital T, “Time Capsule”

| August 9, 2023

Rap-artisti i njohur shqiptar, Capital T, të premten (11 gusht) mban koncertin e tij solo, “Time Capsule”, në Prishtinë.

Ky event ishte paraparë të mbahej në stadiumin “Fadil Vokrri”, megjithëse u njoftua se është zhvendosur në Parkingun e Pallatit të Rinisë.

Kjo nuk ka dyshim se do të jetë një mbrëmje e paharruar me performanca të ndryshme edhe nga shumë artistë tjerë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capital T (@truekapo)

Tashmë u bë e ditur se për të performuar në këtë koncert do të vijë edhe artisti me famë ndërkombëtare, Akon.

Përveç tij, këngëtarët e tjerë të ftuar janë: Rina Balaj, Lluni, Kanita, Il Ghost, 2po2, Majk, Lyrical Son, Ledri Vula, MC Kresha dhe Elvana Gjata.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capital T (@truekapo)

“Time Capsule” u mbajt për herë të parë në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë në vitin 2019.

Trim Ademi (emri i vërtetë) theksojmë se është prej vitesh në skenë dhe njëri nga artistët më të suksesshëm e me hite të mëdha. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MC Kresha (@tavnikcity)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capital T (@truekapo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MAJK (@majkaveli)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Besnik Canolli (@besnik2po2)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Il Ghost (@ilghost)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KANITA (@kanitasofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by lluni (@lluni96)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by rina (@isyourgirlrina)

The post Artistët që do të performojnë në koncertin e Capital T, “Time Capsule” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play