menu Home chevron_right
Music

Bebe Rexha ngjitet përsëri në vendin e parë në top-listën e ‘Billboard’

| August 23, 2023
Bebe Rexha ngjitet përsëri në vendin e parë në top-listën e ‘Billboard’

Në fillim të kësaj vere, artistja shqiptare me famë botërore – Bebe Rexha, publikoi bashkëpunimin “If Only I” me Loud Luxury, Two Friends.

Loud Luxury, Two Friends dhe Bebe Rexha u ngjitën në majën e klasifikimit në top-listën e ‘Dance/Mix Show Airplay’ të datës 19 gusht në Billboard.

Ata e mposhtën Kylie Minogue, e cila qëndroi dy javë në krye të listës me këngën “Padam Padam”, e cila tashmë ka zbritur në vendin e dytë.

“If Only I” renditet e para në top-listën “Dance/Mix Show Airplay” të Billboard (Foto: Billboard)

“If Only I” është kënga e parë për Loud Luxury dhe Two Friends, dhe e dyta numër 1 në Billboard për Rexhën në këtë zhanër.

Bebe Rexha (Foto: Amy Sussman/Getty Images)

Bebe Rexha edhe vitin e kaluar kishte arritur të renditej e para në këtë top listë me hitin “I’m Good (Blue)” me David Guetta.

Njëkohësisht, “If Only I” kalon javën e shtatë në top-listën multimetrike “Hot Dance/Electronic Songs” duke u renditur në vendin e 30-të. /Telegrafi/

The post Bebe Rexha ngjitet përsëri në vendin e parë në top-listën e ‘Billboard’ appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play