menu Home chevron_right
Music

Capital T ‘elektrizon’ Prishtinën – shkruan historinë me koncertin “Time Capsule II”

| August 12, 2023
Capital T ‘elektrizon’ Prishtinën – shkruan historinë me koncertin “Time Capsule II”

Ai nuk ka dyshim se është njëri prej artistëve më të pëlqyer e më të sukesshëm në tregun muzikor shqiptar.

Bëhet fjalë për Trim Ademin, i njohur ndryshe me emrin artistik, Capital T, i cili mbrëmë (e premte) shkroi historinë në qytetin e tij, Prishtinë.

I kthyer pas katër vitesh me një koncert madhështor në parkingun e ‘Pallatit të Rinisë’, pas atij në Tiranë, Kapo ia dha vulën me organizimin e përmasave ndërkombëtare.

Capital T (Foto: Denis Sllovinja)

Me një skenë të jashtëzakonshme, me në fokus detaje interesante, ky koncert solli përplot emocione përpara një turme të madhe.

Veç Capital T, që interpretoi hitet e tij të realizuara ndër vitesh, kishte edhe shumë yje të tjerë të famshëm si të ftuar specialë.

Capital T (Foto: Denis Sllovinja)

Kanita, Lluni, Il Ghost dhe Rina Balaj – ishin këngëtarët që nisën mbrëmjen madhështore, duke vazhduar më pas me artistë të tjerë, të cilët kanë qenë në vëmendje prej shumë vitesh.

Në një ambient me 31 vjeçarin nuk mund të mungonte as, 2po2, Elvana Gjata, Lyrical Son, MC Kresha, Ledri Vula, Alban Skënderaj e Majk.

Capital T (Foto: Denis Sllovinja)

Zjarr këtij koncerti i dha më shumë një tjetër reper, i cili ishte i ftuar special dhe performoi për herë të parë në Kosovë – Akon.

Këngëtari e producenti amerikan ‘tronditi’ Prishtinën me performancën e mrekullueshme, me këngët që padyshim na kanë shoqëruar gjatë gjithë jetës.

 

‘Djali i Prishtinës’ arriti dhe një tjetër sukses, për të cilën është pritur, e që besohet se nuk do të ndalet me kaq.

 

Eventi u mbyll me përplot ngjyra e fishekzjarre, në sajë të një nate të ‘zjarrtë’ që vetëm Trimi mund ta bëjë. /Telegrafi/

The post Capital T ‘elektrizon’ Prishtinën – shkruan historinë me koncertin “Time Capsule II” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play