menu Home chevron_right
Music

Ciara kritikohet ashpër për bashkëpunimin me Chris Brown, pavarësisht të kaluarës së tij të dhunshme

| August 5, 2023
Ciara kritikohet ashpër për bashkëpunimin me Chris Brown, pavarësisht të kaluarës së tij të dhunshme

Këngëtarja amerikane, Ciara mori një reagim miks nga fansat teksa zbuloi të mërkurën se do të publikojë një këngë me artistin Chris Brown.

“CiCi X Breezy. How we ro9ll”, 4 gusht”, ka shkruar këngëtarja , 37 vjeç, e cila përfshiu një video me Chris, 34 vjeç, së bashku me një fragment të këngës në Instagram.

Në klipin e shkurtër, Chris shihet me kokën e mbështetur në shpatullën e Ciaras gjatë një seti fotografik për kopertinën e këngës, shkruan DailyMail.

Fansat e Ciarës vërshuan në seksionin e komenteve për ta dënuar atë për punën me krijuesin e hiteve, pavarësisht nga e kaluara e tij e dhunshme – që përfshin rrahjen e Rihannas në 2009.

Sulmi ishte aq brutal sa Rihanna – e cila ishte e dashura e tij në atë kohë – duhej të shtrohej në spital.

Ai u akuzua për sulm të rëndë dhe kërcënime kriminale, por ai shmangu burgun duke pranuar një marrëveshje për pranimin e fajësisë.

Chris u dënua me pesë vjet lirim me kusht, u urdhërua të kryente 180 ditë shërbim në komunitet në shtetin e tij të Virxhinias dhe iu desh të kalonte një kurs të dhunës në familje.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ciara (@ciara)

Gjithashtu u vendos një masë ndalimi që kërkonte që ai të qëndronte të paktën 50 metra larg ish-të dashurës së tij.

Ai shkeli urdhrin e ndalimit në vitin 2012 duke marrë pjesë në të njëjtën festë të Halloween-it si Rihanna.

Ajo tronditi publikun kur u rikthye për pak kohë me Chris, një vendim që e shpjegoi vite më vonë duke i thënë “Vanity Fair “.

Ajo e përshkroi veten si një “vajzë që ndjeu se sado dhimbje që kishte marrëdhënia, ndoshta disa njerëz janë ndërtuar më të fortë se të tjerët. Ndoshta unë jam një nga ata njerëz të ndërtuar për të përballuar gjëra të tilla”.

Në vitin 2011, Chris filloi një romancë me modelen Karrueche Tran.

Ajo paraqiti një urdhër ndalimi të dhunës në familje kundër tij në vitin 2017, pasi akuzoi artistin për kërcënimin e saj si dhe për abuzim fizik me të.

Ai u ndalua përkohësisht me urdhër që të qëndronte 100 metra larg saj.

Në vitin 2018, Chris dhe dy meshkuj të tjerë u paditën për sulme seksuale të dyshuara ndaj një gruaje në shtëpinë e tij. Ai i mohoi me forcë akuzat.

Padia më vonë u hodh poshtë dhe u zgjidh jashtë gjykatës, sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga “The Blast”.

Në vitin 2021, një grua thirri policinë dhe akuzoi një burrë se e kishte goditur në shtëpinë e Chris. TMZ raportoi se Chris ishte i dyshuari.

Në vitin 2022, ai u godit me një padi prej 20 milionë dollarësh pasi një grua e paidentifikuar e akuzoi atë për përdhunimin dhe drogimin e saj ndërsa ishte në një jaht në Miami, Florida në 2020.

Një gjyqtar më vonë e pushoi çështjen ‘pa paragjykim’ sepse asnjëra palë nuk u paraqit në seancë, sipas NBC.

Në komentet në postiin e Ciaras, shumica donin të dinin pse ajo do të punonte përsëri me yllin kontrovers, pavarësisht se ishte një ‘feministe’ e vetëshpallur.

Ata kanë bashkëpunuar më parë në këngën “Turntables” (2009) dhe performuan së bashku në “BET Awards 2008”.

Dyshja u shfaq në industrinë e muzikës në të njëjtën kohë. Ciara publikoi këngën e saj të parë “Goodies” në 2004 ndërsa Chris publikoi “Run It” vitin e ardhshëm. /Telegrafi/

The post Ciara kritikohet ashpër për bashkëpunimin me Chris Brown, pavarësisht të kaluarës së tij të dhunshme appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play