menu Home chevron_right
Music

Festivali “Moving City” rikthehet me Sven Väth në qendër të Tiranës

| August 5, 2023
Festivali “Moving City” rikthehet me Sven Väth në qendër të Tiranës

Pas edicionit të parë që pushtoi krejt Tiranën me SOLOMUN, Festivali “Moving City” rikthehet përseri me më shumë zjarr dhe intensitet për ta lëkundur përsëri qendrën e Tiranës. Kësaj radhe, me asnjë tjetër veç SVEN VATH, një propagandues i vërtetë i tingujve, një krijues i lëvizjeve, dhe një ikonë e kulturës bashkëkohore. Energjia e tij do t’i shtojë frymën e re Festivalit “Moving City” që rikthehet në Shqipëri për të krijuar një eksperiencë të jashtëzakonshme!

Për vitin e dytë radhazi, sheshi “Skënderbej” do të transportohet në një dimension tjetër me fuqinë e pashembullt të Sven Väth-it. Kjo do të jetë pa dyshim një natë e paharrueshme që do të mbyllë verën me emocione që do të jetojnë gjatë në kujtesën tonë, ashtu siç ndodhi në edicionin e dytë të Festivalit UNUM në vitin 2021.

Siç është e ditur, në botën e muzikës elektronike ekziston vetëm një Sven Väth, maestro i ritmeve dhe një legjendë e vërtetë e skenës së muzikës elektronike.Për dekada të tëra, ai ka shkelur kufijtë e muzikës elektronike dhe ka lënë gjurmë të pakrahasueshme në industri.

Festivali “Moving City” është një iniciativë që synon të bashkojë më të mirët e skenës së muzikës elektronike ndërkombëtare dhe lokale, duke sjellë kulturën dhe popullin e çdo qyteti bashkë. Këtë vit, bashkohemi me Sven Väth, Gianni Callipari dhe All Shadow për të jetuar një eksperiencë të jashtëzakonshme që do të na çojë në një udhëtim të papërshkrueshëm.

Biletat tashmë janë në shitje dhe mund ti gjeni në këtë LINK.

Shihemi më 23 Shtator, 2023 në qendër të Tiranës – PARKU EUROPA, nga ora 18:00.

The post Festivali “Moving City” rikthehet me Sven Väth në qendër të Tiranës appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play