menu Home chevron_right
Music

“I duhem këtij vendi” – Vesa Luma paralajmëron rikthimin në muzikë

| August 5, 2023
“I duhem këtij vendi” – Vesa Luma paralajmëron rikthimin në muzikë

Këngëtarja e mirënjohur, Vesa Luma prej vitesh është tërhequr nga muzika duke iu përkushtuar jetës private.

Artistja zgjodhi të largohej nga Kosova dhe bashkë me partnerin e saj, reperin Big Basta dhe djalin e tyre nisën një jetë të re në Zelandën e Re.

Por, çifti janë kthyer për pushime në Shqipëri dhe me sa duket qëndrimi i tyre këtë herë do të jetë më i gjatë.

Foto: Vesa Luma/Instagram

Kjo sepse Vesa ka zbuluar se po planifikon të rikthehet në muzikë me projekte të reja.

Në disa postime në InstaStory, Luma fillimisht ka reaguar ndaj kolegëve të saj që po përdorin këngët e saj në koncertet e tyre pa lejen e këngëtares.

Ndërkohë, në një postim të dytë, Vesa u shpreh se ka reflektuar dhe se po e mendon rikthimin në industrinë e muzikës.

Foto: Vesa Luma/Instagram

“E kam një lajm të mirë, nuk do të kthehem mbrapsht në Zelandë, se kam përshtypjen se kemi nevojë për më shumë hite, hite që qëndrojnë gjatë, kështu që kam reflektuar, kam ardhur në përfundim që i duhem këtij vendi, apo jo?”, ka thënë Vesa.

Vesa ndërkohë njihet për hitet si “Jemi dhe s’jemi”, “Amanet”, “Edhe për mua do ketë një zemër”. /Telegrafi/

The post “I duhem këtij vendi” – Vesa Luma paralajmëron rikthimin në muzikë appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play