menu Home chevron_right
Music

“I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

| September 25, 2023
“I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

Bashkëpunimi i David Guettas dhe Bebe Rexhës për këngën “I’m Good (Blue)” është vlerësuar nga një studim i ri si më i dëgjuari i këtij viti në Spotify.

“I’m Good (Blue)” ndan vendin e parë në tabelën e vlerësimeve me “Nanana (It Goes Like)” të Peggy Gou – një këngë tjetër që karakterizon një nominim për një klasik të Eurodance të viteve 1990, shkruan Evening Standard.

Hulumtimi i publikuar të premten nga Slingo ka gjetur se të dyja këngët shfaqen në të njëjtin numër të listave për lëshim të përdoruesve të Spotify – një tregues i mirë i asaj që mund të zbulohet si kënga më e dëgjuar në vitin 2023 në platformën e transmetimit.

“Dance (zhanri ritmik) ishte qartë një zhanër popullor në vitin 2023”, tha një zëdhënës nga Sligo.

“Në të vërtetë, katër hite të Calvin Harris janë në top 50 këngët më të shfaqura në listat e luajtjes së përdoruesve të Spotify, që është më shumë se çdo artist tjetër”, shtoi gjithashtu zëdhënësi nga hulumtimi.

Bashkëpunimi i artistes shqiptare me DJ-in e famshëm francez gjithashtu ka qëndruar në krye të klasifikimit në top-listën e zhanrit ‘dance/eletronic’ në Billboard për një vit të tërë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)

Kënga vjen si një ripërpunim i hitit “Blue (Da Ba Dee)” të vitit 1998, të grupit të famshëm italian, Eiffel 65.

“I’m Good (Blue)” ka qenë sivjet e nominuar edhe për çmimin “Grammy” në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike/elektronike”, por u mund nga Beyonce me “Break My Soul”. /Telegrafi/

The post “I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play