menu Home chevron_right
Music

Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin

| August 5, 2023
Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin

Madonna, 64 vjeçe, ka konfirmuar se do të ricaktojë datat në turneun e saj “Celebration” pas problemeve shëndetësore.

Këngëtarja e “Like A Prayer”u shtrua në spital së fundmi për shkak të një infeksioni bakterial të rrezikshëm për jetën.

Megjithatë, diva e muzikës është kthyer në këmbë pas disa javësh në intubim.

Madonna u tha miliona ndjekësve të saj në Instagram se datat e ndryshimit të turneut do të shpalleshin në ditët në vijim.

Krijuesja e hitit “4 Minutes” fillimisht u detyrua të anulonte turneun e saj “Celebration” kur u dërgua me urgjencë në spital pas një infeksioni të tmerrshëm sepsis.

Siç raportoi më parë DailyMail, ikona e popit reflektoi duke thënë, ‘sa me fat jam që jam gjallë’ në Instagram kur filloi të rikuperonte forcën e saj.

Mjekët e kishin informuar përpara shtrimit të saj në spital se sa “e lodhur, e dobët dhe e rraskapitur” dukej ylli e lindur në Michigan.

Pavarësisht pengesave të tmerrshme për këngëtaren e “La Isla Bonita”, ajo ka zgjedhur të adoptojë një mentalitet pozitiv në rrugën e rimëkëmbjes.

“Të jem në gjendje të lëviz trupin tim dhe të kërcej vetëm pak më bën të ndihem si ylli më me fat në botë”, ka thënë ajo.

Turneu i këngëtares “Celebration” duhej të festonte katër dekadat e saj të hiteve.

Fillimisht, turneu ishte planifikuar të niste këtë të shtunë në Detroit.

Rruga e riplanifikuar e turneut dhe datat e turneut ende nuk janë konfirmuar nga këngëtarja dhe ekipi i saj.

Megjithatë, Madonna shkroi në një postim në Instagram të 10 korrikut se, ‘plani aktual është që të riplanifikohet pjesa e turneut në Amerikën e Veriut dhe të fillojë në tetor në Evropë’. /Telegrafi/

The post Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play