menu Home chevron_right
Music

Miley Cyrus thotë se e mori vendimin për t’u ndarë nga burri i saj gjatë performancës në festivalin ‘Glastonbury’

| September 10, 2023
Miley Cyrus thotë se e mori vendimin për t’u ndarë nga burri i saj gjatë performancës në festivalin ‘Glastonbury’

Miley Cyrus ka zbuluar momentin kur e dinte se martesa e saj e shkurtër me Liam Hemsworth kishte përfunduar.

Interpretuesja e hitit “Used To Be Young”, 30 vjeçe, dhe Liam, 33 vjeç, ishin në lidhje ndarje-bashkim për gati një dekadë përpara se të martoheshin në dhjetor të vitit 2018.

Çifti u nda pas tetë muajsh dhe Liam bëri kërkesë për divorc pak më vonë, duke përmendur ‘dallimet e papajtueshme’ mes çiftit si arsyen e ndarjes, shkruan DailyMail.

Në një video të re në TikTok, Miley zbuloi se mori vendimin për të lënë burrin e saj gjatë koncertit të saj kryesor në Festivalin ‘Glastonbury 2019’ në Angli.

“’Glastonbury’ ishte në qershor, kur ndodhi vendimi që angazhimi im dhe Liam për t’u martuar erdhi me të vërtetë nga një vend dashurie së pari – sepse ne kishim qenë së bashku për 10 vjet – por edhe nga një vend ku trauma”, filloi të tregonte aktorja e “Hannah Montana”.

Pak para dasmës së tyre, çifti humbi shtëpinë e tyre në Malibu nga zjarri shkatërrues Woolsey – i cili mori jetën e tre personave dhe shkatërroi 1,643 struktura në nëntor të vitit 2018.

Miley shpjegoi se ajo dhe ish-i i saj ‘thjesht po përpiqeshin të rindërtonin sa më shpejt që të mundeshim’, por në fund kjo bëri më shumë dëm sesa dobi.

Kur u ngjit në skenë në “Glastonbury” vitin e ardhshëm, ajo kuptoi se ‘nuk do të funksiononte më në jetën time të isha në atë marrëdhënie’.

Miley e kishte gjetur veten duke i varrosur emocionet e saj dhe, në vend të kësaj, duke marrë një personazh të rremë për hir të bazës së fansave të saj të devotshëm – diçka që ajo tani synon ta shmangë.

“Ky ishte një moment tjetër ku puna, performanca, personazhi ishin në vend të parë. Dhe mendoj se tani kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme për mua që të mos jem më kështu”, tha këngëtarja e “Bangerz”, duke shtuar: “Njeriu vjen i pari”.

Kohët e fundit, Miley foli për shtëpinë e tyre ‘magjike’ në Malibu, duke u thënë fansave: “Ajo shtëpi kishte aq shumë magji sa përfundoi duke ndryshuar vërtet jetën time”.

Këngëtarja vazhdoi të vërë në dukje se ajo regjistroi albumin e saj debutues të vitit 2007, “Meet Miley Cyrus”, në shtëpinë ku producenti Matthew Wilder jetonte në atë kohë, duke mos e ditur se shtëpia do të ishte e saj vite më vonë.

Regjistri e ndihmoi Mileyn të kapërcejë hendekun midis karrierës së saj muzikore solo dhe rolit të saj kryesor në “Hannah Montana” të Disney Channel.

“Albumi ‘Meet Miley Cyrus’ ishte me të vërtetë vendi ku fillova të kompozoj këngët e mia si artiste solo”, shpjegoi Miley.

“Po punoja me një producent në Malibu që jetonte në një shtëpi në Kanionin Ramirez, të cilën nuk do ta kisha ditur kurrë se 15 vjet më vonë do të jetoja në atë shtëpi, e cila përfundimisht do të digjej”, tha ajo.

Miley më parë i referohej shtëpisë në këngën e saj “Flowers”, të publikuar në janar, për të cilën fansat besojnë se ka të bëjë me marrëdhënien e saj me Liamin.

Ylli publikoi klipin e këngës në ditëlindjen e 33-të të ish-it.

Tekstet e këngës pop aludojnë për marrëdhënien e saj të dështuar me australianin, duke përfshirë një dashnor të dyfishtë rreth Mileyt që shikonte martesën e saj dhe shtëpinë në Malibu që dikur ndanin ‘të djegur’ deri në tokë. /Telegrafi/

The post Miley Cyrus thotë se e mori vendimin për t’u ndarë nga burri i saj gjatë performancës në festivalin ‘Glastonbury’ appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play