menu Home chevron_right
Music

Miley Cyrus tregon arsyen se përse ka hequr dorë nga turnetë muzikore

| August 31, 2023
Miley Cyrus tregon arsyen se përse ka hequr dorë nga turnetë muzikore

Miley Cyrus ka shpjeguar pse nuk e konsideron turneun si “të shëndetshëm” për të.

Këngëtarja vendosi të bënte një pushim nga performancat në maj 2023, duke thënë: “Nuk mund të bëj një turne tjetër”.

Duke shpjeguar se “të këndosh për qindra mijëra njerëz nuk është gjëja që më pëlqen”, Cyrus tha: “Pas shfaqjes së fundit që bëra, e pashë disi më shumë si një pyetje. Dhe nuk mundem. A dua ta jetoj jetën time për kënaqësinë apo përmbushjen e dikujt tjetër përveç për kënaqësinë time?”.

Foto: TikTok

Lajmi ndau fansat, gjë që e shtyu këngëtaren të lëshonte një deklaratë, ku thoshte se vendimi i saj nuk buronte nga “mungesa e vlerësimit” për ndjekësit e saj.

Tani, në një intervistë të re, ish- ylli i “Hannah Montana” është hapur për ndikimin negativ që ka turne mbi të.

Foto: Getty Images

Ajo tha se “ajo që njerëzit nuk e kuptojnë vërtet nga turneu” është se “shfaqja është vetëm 90 minuta, por kjo është jeta juaj”.

Cyrus vazhdoi: “Nëse jeni duke performuar në një nivel të caktuar intensiteti dhe përsosmërie, duhet të ketë një sasi të barabartë rikuperimi dhe pushimi”.

Foto: Getty Images

“Ka një nivel të egos që teprohet kur jam në turne dhe sapo të ndizet, është e vështirë ta fikësh. Dhe unë mendoj se kur stërvitni egon tuaj çdo natë për të qenë aktiv, ky është çelësi më i vështirë për mua për ta fikur”.

Ajo shtoi: “Të kesh çdo ditë marrëdhënien mes teje dhe njerëzve të tjerë si subjekt dhe vëzhgues, nuk është e shëndetshme për mua, sepse fshin njerëzimin dhe lidhjen time. Dhe pa humanizmin dhe lidhjen time, nuk mund të jem tekstshkruese, gjë që është prioriteti im”. /Telegrafi/

Foto: Kevin Mazur/WireImage

The post Miley Cyrus tregon arsyen se përse ka hequr dorë nga turnetë muzikore appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play