menu Home chevron_right
Music

MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve

| September 14, 2023
MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve

Çmimet MTV Video Music Awards 2023 u prezantuan të martën (12 shtator).

Taylor Swift udhëhoqi me gjithsej 11-të nominime, duke përfshirë artistin e vitit, videon e vitit dhe këngën e vitit për këngën e saj hit të vitit 2022 “Anti-Hero”. Ajo fitoi nëntë çmime nga kategoritë në të cilat u nominua.

Beyonce, Doja, Karol G, Minaj dhe Shakira iu bashkuan Swiftit si të nominuar për artistin e vitit, duke shënuar herën e parë që nga prezantimi i kategorisë në vitin 2017 që të gjithë të nominuarit për artistët e vitit janë femra.

Foto: Getty Images

Shakira mori çmimin “Video Vanguard Award”. Nata mirëpriti gjithashtu kategorinë e re Afrobeats më të mirë.

Demi Lovato, Shakira, Olivia Rodrigo, Cardi B me Megan Thee Stallion, Diddy, Lil Wayne, Doja Cat dhe Fall Out Boy, ndër të tjera, të gjithë performuan gjatë ceremonisë.

Më poshtë lista e plotë e fituesve:

Video e vitit

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Artisti i vitit

Taylor Swift

Kënga e vitit

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Artisti më i mirë i ri

Ice Spice

‘Push’ performanca e vitit

Aprill 2023: Tomorrow X Together “Sugar Rush Ride”

Bashkëpunimi më i mirë

Karol G, Shakira – “TQG”

Kënga pop më e mirë

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Kënga më e mirë Hip-Hop

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”

Kënga më e mirë R&B

SZA – “Shirt”

Kënga më e mirë rock

Måneskin – “The Loneliest”

Kënga më e mirë latine

Anitta – “Funk Rave”

Kënga më e mirë AFROBEAT

Rema & Selena Gomez – “Calm Down”

Kënga më e mirë K-POP

Stray Kids – “S-Class”

/Telegrafi/

The post MTV Video Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play