menu Home chevron_right
Music

Në përvjetorin e tij të lindjes, Cricket paralajmëron një ‘EP’ dhe sjell këngën “Waves”

| September 10, 2023
Në përvjetorin e tij të lindjes, Cricket paralajmëron një ‘EP’ dhe sjell këngën “Waves”

Ai është njëri nga producentët më të suksesshëm në tregun muzikor shqiptar dhe këtë tashmë e ka dëshmuar.

Fjala është për Donat Prelvukajn, i cili për publikun njihet me emrin artistik – Cricket.

Ai së fundmi ka sjell një këngë të re të quajtur “Waves” në bashkëpunim me artistet: Ya Nina dhe Ada.

Foto: Screenshot/YouTube

Ky projekt është pjesë e EP-së së tij që tashmë ndodhet në të gjitha platformat muzikore.

“Më në fund ka ardhur momenti dhe nuk mund të isha më i emocionuar ta ndaja me të gjithë ju. Kënga ime e fundit, “Waves, nga EP-ja ime më e re, (Tregime), është publikuar tani”, u shpreh ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donat Prelvukaj (@cricket.music)

Prelvukaj vazhdoi: “Kjo këngë është tepër e veçantë për mua, dhe kam shfaqur zemrën dhe shpirtin tim në çdo aspekt të saj. Është një pjesë e rrugëtimit tim muzikor dhe jam shumë mirënjohës që ju kam të gjithëve pranë ndërsa po e ndaj me të gjithë botën”.

Ai krejt në fund shtoi: “Ju mund të dëgjoni “Waves” në të gjitha platformat kryesore të transmetimit si Youtube, Spotify, Apple Music dhe më shumë”.

Kjo përndryshe vjen si dhuratë për fansat në përvjetorin e tij të lindjes. /Telegrafi/

The post Në përvjetorin e tij të lindjes, Cricket paralajmëron një ‘EP’ dhe sjell këngën “Waves” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play