menu Home chevron_right
Music

Rita Ora do të performojë në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus 2023’, që organizohen nga Princi Harry

| August 12, 2023
Rita Ora do të performojë në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus 2023’, që organizohen nga Princi Harry

Është bërë e ditur se Rita Ora do të performojë në ceremoninë e mbylljes së lojërave ‘Invictus Games 2023’ që organizohen nga Princi Harry.

Turneu i këtij viti zhvillohet në Dusseldorf të Gjermanisë, ku Rita do të kryesojë ceremoninë e mbylljes më 16 shtator, shkruan DailyMail.

Rita është një mikeshë e ngushtë e themeluesit të eventit, Princ Harryt, i cili pritet të mbajë një fjalim emocionues në ceremoninë e mbylljes.

Lojërat Invictus janë një turne me shumë sporte për ushtarakët dhe gratë e plagosur, të lënduar dhe të sëmurë, si në shërbim ashtu edhe për veteranë të luftave.

Harry luajti një rol të rëndësishëm në sjelljen e Lojërave në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2014, kur 300 konkurrentë nga 13 vende morën pjesë në konkursin inaugurues në Londër.

Rita dhe Harry janë miq prej vitesh, dhe ylli me origjinë nga Kosova mori pjesë në dasmën e Harryt dhe Meghan Markle në vitin 2018.

Në një intervistë të vitit 2019 për Entertainment Tonight, ajo tha se ai ishte ‘princi i lezetshëm dhe argëtues’, duke shtuar se ajo dhe miqtë e saj ishin rritur duke dashur të ‘shoqëroheshin’ me Princin Harry.

“Është në kulturën tonë, sikur Princi Harry është i paprekshëm”, vazhdoi ajo. “E dini, është një gjë e vërtetë”, tha Rita.

Rita Ora ka performuar më parë në një koncert të vitit 2019 për organzatën bamirëse “Sentebale” të Princit Harry.

Foto: Rita Ora/Instagram

Në një video-mesazh të regjistruar në rezidencën e tij në Montecito për lojërat e ardhshme Invictus, Harry tha: “Do të jenë lojërat më të mira ndonjëherë”.

Ai vlerësoi gjithashtu konkurrentët për hedhjen e hapit të radhës në ‘udhëtimin e tyre shërues’ dhe këmbënguli se ngjarja, të cilën ai e quajti një ‘shtëpi respekti’, është pjesë e tij.

Duke buzëqeshur në telefonatën virtuale, ai tha: “Shpresoj të jeni të emocionuar dhe ndoshta pak nervoz. Unë jam të dyja. Por mezi pres t’ju shoh të gjithëve dhe të kem të gjithë komunitetin sërish bashkë. Ka kaluar shumë kohë”.

Foto: Rita Ora/Instagram

Duke iu drejtuar sportistëve ai tha: “Ju jeni të gjithë në pjesë të ndryshme të rrugëtimit tuaj shërues’ përpara se të shtonte: ‘Ne të gjithë jemi – do të jemi gjithmonë’”.

“Uroj fat për javët e mbetura, argëtohuni, ju pres me padurim. Të jesh nervoz është një gjë e mirë. Kemi 21 kombe këtë vit dhe mezi presim të kemi të përfaqësuar çdo kontinent. Përveç Antarktidës – por ende po punohet për këtë”, tha ai duke qeshur.

“Faleminderit për shërbimin tuaj, për angazhimin tuaj, vendosmërinë tuaj për të arritur në këtë pikë. Do të argëtohemi shumë dhe po, e presim me padurim. Jemi gati t’ju presim. Do të jenë lojërat më të mira ndonjëherë, lojërat më të mira deri më tani”.

Harry thuhet se do të jetë në Dusseldorf për të gjithë ndeshjet. Meghan pritet të marrë pjesë në gjysmën e tyre, përfshirë fjalimin e Harryt në ceremoninë e mbylljes, ku do të performojë edhe Rita. /Telegrafi/

Foto: Rita Ora/Instagram

The post Rita Ora do të performojë në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus 2023’, që organizohen nga Princi Harry appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play