menu Home chevron_right
Music

Rita Ora publikon klipin e këngës “You & I”, i cili shoqërohet me pamjet e dasmës së saj

| August 6, 2023
Rita Ora publikon klipin e këngës “You & I”, i cili shoqërohet me pamjet e dasmës së saj

Artistja shqiptare me renome botërore, Rita Ora, ka publikuar klipin e saj më të ri, “You & I”.

Kënga e cila është pjesë e albumit të saj më të fundit me të njëjtin titull, është një baladë dashurie e cila i dedikohet bashkëshortit të saj, regjisorit Taika Waititi.

Klipi i këngës është shoqëruar me pamjet e dasmës së tyre, e cila ka qenë sekrete deri më tani – dhe është mbajtur vitin e kaluar në Los Angeles.

Rita Ora dhe Taika Waititi (Foto: Vogue Weddings/Instagram)

Vetëm një vit më vonë, kur çifti festuan një vjetorin e martesës – ata vendosën që të ndajnë me ndjekësit e tyre pamje dhe video nga ceremonia e martesës.

Klipi i këngës “You & I” nis me Ritën e cila bën përgatitjet e dasmës dhe vesh vellon për t’u bërë nuse, teksa më vonë ecën drejt altarit ku e pret burri i saj i ardhshëm.

Rita Ora (Foto: Vogue Weddings/Instagram)

Videoja muzikore më pas vazhdon me shkëmbimin e betimeve mes çiftit, një fotosesioni që ata realizojnë pranë një veture dhe një tortë ku shkruhet “Ne jemi martuar dështakë”.

Rita dhe Taika përndryshe u njohën me njëri-tjetrin në vitin 2021, gjatë kohës që artistja shqiptare ndodhej në Australi për spektaklin e talenteve “The Voice Australia”, ku ishte pjesë e panelit të jurisë. /Telegrafi/

The post Rita Ora publikon klipin e këngës “You & I”, i cili shoqërohet me pamjet e dasmës së saj appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play