menu Home chevron_right
Music

Shpallen nominimet për MTV Europe Music Awards 2023

| October 6, 2023
Shpallen nominimet për MTV Europe Music Awards 2023

Janë publikuar nominimet për MTV EMA 2023 dhe përzgjedhja e mbushur me yje me siguri do ta bëjë atë një ngjarje që nuk duhet humbur.

Këtë vit, Taylor Swift kryeson me një total mbresëlënës prej shtatë nominimesh, duke përfshirë: ‘Artisten më të Mirë’, ‘Këngën më të Mirë’ dhe ‘Videon më të Mirë’.

Ndërkohë, Olivia Rodrigo dhe SZA janë menjëherë pas me nga gjashtë nominime secila.

Foto: Getty Images

Ndërkohë, me nominime të shumta janë Doja Cat, Nicki Minaj, Miley Cyrus dhe Maneskin.

Ky vit shfaq gjithashtu talente me 26 të nominuar për herë të parë.

Lexo po ashtu
Parisi do të jetë qyteti nikoqir i ‘MTV EMA 2023’

Ngjarja vjetore e muzikës do të mbahet këtë vit në sallën e famshme franceze të ekspozitës Paris Nord Villepinte, duke shënuar kthimin e parë në Paris që nga viti 1995.

MTV EMA 2023 janë caktuar të zhvillohen të dielën, më 5 nëntor dhe do të transmetohen drejtpërdrejt në MTV në më shumë se 150 vende anembanë globit, si dhe në Pluto TV dhe sipas kërkesës në Paramount+.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të nominimeve:

Kënga më e mirë

Doja Cat – “Paint The Town Red”

Jung Kook feat. Latto – “Seven”

Miley Cyrus – “Flowers”

Olivia Rodrigo – “vampire”

SZA – “Kill Bill”

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Rema, Selena Gomez – “Calm Down”

Videoja më e mirë muzikore

Cardi B feat. Megan Thee Stallion – “Bongos”

Doja Cat – “Paint The Town Red”

Little Simz – “Gorilla”

Miley Cyrus – “Flowers”

Olivia Rodrigo – “vampire”

SZA – “Kill Bill”

Taylor Swift – “Anti-Hero”

Artisti më i mirë

Doja Cat

Miley Cyrus

Nicki Minaj

Olivia Rodrigo

SZA

Taylor Swift

Bashkëpunimi më i mirë

Central Cee x Dave – “Sprinter”

David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray – “Baby Don’t Hurt Me”

KAROL G, Shakira – “TQG”

Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage – “Creepin’”

PinkPantheress, Ice Spice – “Boy’s a Liar Pt. 2”

Rema, Selena Gomez – “Calm Down”

Kënga e re më e mirë

Coi Leray

FLO

Ice Spice

Peso Pluma

PinkPantheress

Renee Rapp

Kënga pop më e mirë

Billie Eilish

Dua Lipa

Ed Sheeran

Miley Cyrus

Olivia Rodrigo

Taylor Swift

Kënga rock më e mirë

Arctic Monkeys

Foo Fighters

Maaneskin

Metallica

Red Hot Chili Peppers

The Killers

Kënga më e mirë latine

Anitta

Bad Bunny

KAROL G

Peso Pluma

ROSALIIA

Shakira

Kënga K-Pop më e mirë

FIFTY FIFTY

Jung Kook

NewJeans

SEVENTEEN

Stray Kids

TOMORROW X TOGETHER

Kënga më e mirë alternative 

Blur

Fall Out Boy

Lana Del Rey

Paramore

Thirty Seconds To Mars

YUNGBLUD

Kënga më e mirë elektronike

Alesso

Calvin Harris

David Guetta

Swedish House Mafia

Peggy Gou

Tiësto

Kënga më e mirë hip – hop

Cardi B

Central Cee

Lil Wayne

Lil Uzi Vert

Metro Boomin

Nicki Minaj

Travis Scott

Kënga më e mirë R&B

Chlöe

Chris Brown

Steve Lacy

Summer Walker

SZA

Usher

Performanca më e mirë live

Beyonce

Burna Boy

Ed Sheeran

Maneskin

SZA

Taylor Swift

The Weeknd

Fansat më të mëdhenj 

Anitta

Billie Eilish

BLACKPINK

Jung Kook

Nicki Minaj

Olivia Rodrigo

Sabrina Carpenter

Selena Gomez

Taylor Swift

Grupi më i mirë

aespa

FLO

Jonas Brothers

Maneskin

NewJeans

OneRepublic

SEVENTEEN

TOMORROW X TOGETHER. /Telegrafi/

The post Shpallen nominimet për MTV Europe Music Awards 2023 appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play