menu Home chevron_right
Music

Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë

| September 14, 2023
Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë

Nata i përkiste Taylor Swift të martën në MTV Video Music Awards.

Këngëtarja fitoi në nëntë nga 11 kategoritë që u nominua – duke përfshirë Artistin e Vitit – në ngjarjen vjetore, e cila u mbajt në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey.

Kantautorja 33-vjeçare fitoi çmimin “Albumi i vitit” për “Midnights” dhe “Show of the Summer”, përveç marrjes së gjashtë çmimeve për videon dhe këngën “Anti-Hero”, shkruan DailyMail.

Ato përfshinin: Videon e vitit, Kinematografia më e mirë, Efektet më të mira vizuale, Regjia më e mirë, Popi më i mirë dhe Kënga e Vitit.

Swift i tha turmës ndërsa pranoi çmimin “Kënga pop-in më mirë” për “Anti-Hero”:, “Më pëlqen të bëj muzikë pop, më pëlqen të bëj video muzikore pop, gjithashtu më pëlqen të bëj country”.

“Më pëlqen të kaloj nëpër zhanre të ndryshme dhe e vetmja arsye që më lejohet ta bëj këtë është sepse ju, fansat, më dhatë mundësinë për ta bërë këtë”, tha ajo.

“Një aventurë e madhe dhe është e gjitha kaq shumë për të sfiduar veten për të bërë muzikë që është e ndryshme nga ajo që kam bërë të zgjasë dhe thjesht të dua për të. Por më pëlqen shumë të bëj muzikë pop, ndaj faleminderit shumë”, shtoi ajo.

Swift fitoi çmimin e saj të dytë për “Këngën e Vitit” për “Anti-Hero”.

“Kam filluar të shkruaj këngë që kur isha 12 vjeç dhe gjithmonë fillon me një emocion shumë të izoluar, një lloj pasigurie shumë specifike apo urrejtjeje ndaj vetvetes që ndihem sikur jam i vetmi që e ndjej në atë moment. Por atëherë kur dal në turne dhe kam stadiume që më këndojnë fjalët”, tha Swift kur pranoi çmimin e dytë.

Swift mori çmimin e saj të tretë të mbrëmjes për “Regjinë më të mirë” për regjinë e videos për këngën e saj hit “Anti-Hero”.

Ajo falënderoi ‘bashkëpunëtorët e saj brilantë’ në fjalimin e tretë të mbrëmjes, duke thënë se të jesh drejtore ‘është absolutisht një sport ekipor’.

Swift fitoi çmimin e saj të katërt në transmetimin televiziv për “Videon e Vitit” për ‘Anti-Hero”.

“Kjo është e pabesueshme – thjesht dua të them se fakti që ky është një çmim i votuar nga fansat do të thotë shumë për mua”, tha ajo. “Bazuar në kujtimet që kemi bërë së fundmi, eksperienca më e gëzueshme dhe emocionuese dhe nuk kemi mbaruar as përgjysmë.

Mbrëmja e madhe rezultoi që Swift të ngjitej në vendin e dytë të të gjitha kohërave në fituesit e MTV VMA me 25 në total – vetëm e dyta pas Beyonces e cila ka 28-të çmime, dy prej të cilave ajo fitoi si anëtare e “Destiny’s Child”.

Ylli i pop-it Madonna ka 20 çmime VMA dhe Lady Gaga 19 çmime VMA. /Telegrafi/

The post Taylor Swift bënë histori në MTV VMA, fiton për herë të katërt në karrierë çmimin kryesor të ceremonisë appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play