menu Home chevron_right
Music

Usher do të performojë në “Super Bowl 2024”

| September 25, 2023
Usher do të performojë në “Super Bowl 2024”

Artisti i njohur amerikan, Usher është konfirmuar si artisti që do të performojë në shfaqjen e pjesë së parë të “Super Bowl 2024” që do të mbahet në Paradise, Nevada.

NFL, Apple Music dhe Roc Nation e konfirmuan lajmin përmes mediave sociale të dielën (24 shtator) në një video ku shfaqet këngëtari i “Confessions” dhe Kim Kardashian.

“Është një nder i jetës që më në fund të shënoj një performoancë të Super Bowl nga lista ime e dëshirave”, tha Usher në një deklaratë.

Foto: Getty Images

“Mezi pres t’i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë”, shtoi artisti.

Ai tutje falënderoi fansat e tij dhe të gjithë ata që i dhanë këtë mundësi, shkruan PageSix.

Foto: Instagram/Apple Music

Kjo do të shënojë herën e dytë të Usher që performon në Super Bowl. Në vitin 2011, fituesi i tetë herë i çmimit “Grammy” ishte i ftuar gjatë shfaqjes së pjesës së parë të Super Bowl XLV të Black Eyed Peas.

“Usher është një ikonë, muzika e të cilit ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në peizazhin kulturor gjatë gjithë karrierës së tij, nuk mund të jemi më të emocionuar që ai të kryesojë shfaqjen e këtij viti të Apple Music Super Bowl Halftime Show”, tha Seth Dubwosky, kreu i muzikës për NFL.

Foto: WireImage

Ne mezi presim të punojmë me Usher, Roc Nation dhe Apple Music për t’u sjell fansave një shfaqje tjetër Halftime për librat e historisë”, thuhet tutje në deklaratën e tij.

Paraqitja e Usher do të pasojnë shfaqjen tashmë ikonike të Rihannas në Super Bowl 2023, në të cilën ajo befasoi fansat duke njoftuar shtatzëninë e saj të dytë me ASAP Rocky.

Foto: Getty Images

Ndërsa perfomonte në Stadiumin State Farm në Glenadle, Arizona, vitin e kaluar, këngëtarja e “Diamonds” e zbuloi barkun e rrumbullakosur teksa ishte e veshur në një kostum me ngjyrë të kuqe.

Rihanna lind fëmijën e dytë, një djalë Riot, në gusht. Dyshja janë gjithashtu prindër të djalit RZa , të cilin e mirëpritën në maj të 2022.

Ndërkohë, Super Bowl LVIII do të zhvillohet më 11 shkurt 2024 në Allegiant Stadium. /Telegrafi/

The post Usher do të performojë në “Super Bowl 2024” appeared first on Telegrafi.

Written by

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play