menu Home chevron_right

Blog cards


Music

Rolling Stones planifikojnë të nisin turne në vitin 2024

| October 13, 2023 close
keyboard_arrow_down

Legjendarët e “Rolling Stones” nuk e kanë në plan të tërhiqen nga skena. Vetëm javë më parë, grupi i famshëm publikoi albumin e ri, të 26-të në karrierë, “Hackney Diamonds”. Këngët “Angry” dhe “Sweet Sounds of Heaven”, si dhe lista e këngëve të albumit, tashmë janë të njohura për fansat […]

Music

I rikthehet muzikës rap pas shumë viteve, MC Mimo: “Hala” ...

| October 13, 2023 close
keyboard_arrow_down

Ishte ndër femrat e para të muzikës hip-hop në skenën vendore, dhe që me debutimin e saj në muzikë kishte goditur fortë te adhuruesit e rap-it. Mirëpo karriera e saj në muzikë qe jetëshkurtër. Përkundër vrullit që pati në nisje, MC Mimo e la karrierën pas vetëm dy vitesh nga […]

Music

Stresi premton plot këngë të reja gjatë dimrit

| October 13, 2023 close
keyboard_arrow_down

Ai është njëri nga reperët shqiptarë që pëlqehet mjaft shumë nga publiku. Fjala është për Stresin, i cili posaçërisht gjatë këtij viti ka qenë tejet i komentuar. I njëjti mes tjerash solli edhe disa këngë të reja që u pritën jashtëzakonisht mirë nga publiku. Foto: Screenshot/Instagram Sidoqoftë, 37 vjeçari po […]

Music

“Po foli t’vërtetën”, Skerdi vjen me një projekt të ...

| October 12, 2023 close
keyboard_arrow_down

Rap-artisti i njohur shqiptar, Skerdi, ka prezantuar sot (e enjte) projektin e ri muzikor. Siç thotë ai, kjo këngë e quajtur “Po foli t’vërtetën”, identifikon shqiptarët kudo që ndodhen. Artisti thekson se dikur ka qenë emigrant dhe se çdo fjalë në këtë tekst trajton një periudhë të veçantë. Foto: Screenshot/YouTube […]

Music

Kushtrim Dobra publikon këngën e re “Jena Bossa”

| October 12, 2023 close
keyboard_arrow_down

Ai ka kohë që merret me projekte muzikore, shumë prej të cilave janë akoma favorite. E, këngëtari Kushtrim Dobraj së fundmi ka ardhur edhe me një tjetër projekt muzikor. Në kanalin Youtube, ka hedhur projektin e titulluar ‘Jena bossa’. Foto: Screenshot/YouTube Kënga është prodhim i Nurteel me një klip interesant […]

Music

Po dëgjohet nga miliona njerëz në mbarë botën por nuk ...

| October 12, 2023 close
keyboard_arrow_down

Ata këndojnë, kërcejnë, modelojnë, por nuk ekzistojnë në jetën reale – influencuesit virtualë po përpiqen të dalin nga metaversi dhe të futen në top lista. Nga Alvin dhe The Chipmunks te Gorillaz, dhe Hatsune Miku te Polar, industria e muzikës nuk është e panjohur për personazhet virtuale si yjet e […]

Music

Albana sjell këngën e re “So long”

| October 12, 2023 close
keyboard_arrow_down

Këngëtarja Albana Billali njihet për mënyrën e saj të veçantë të të kënduarit. Ajo ka prezantuar së fundmi për publikun projektin e saj më të ri muzikor me titull “So long”, që përkthyer në shqip do të thotë “Kaq gjatë”. Kënga është e zhanrit soul dhe jazz, që njëherësh janë […]

Music

Soni Malaj dhe Albatrit Muqiqi paralajmërojnë bashkëpunimin e...

| October 12, 2023 close
keyboard_arrow_down

Artistët shqiptar po vazhdojnë punën edhe gjatë kësaj periudhe të vitit dhe një bashkëpunim i ri është drejt finalizimit. Bëhet fjalë për artisten nga Shqipëria, Soni Malaj dhe këngëtarin Albatrit Muqiqi. Në disa postime të ndryshme në llogarit përkatëse në Instagram, dyshja kanë zbuluar se po punojnë për një duet […]

Music

Olly Murs do të zëvendësojë Rita Orën si panelist në ...

| October 12, 2023 close
keyboard_arrow_down

Olly Murs do të paraqitet si panelist në “The Masked Singer UK” pas largimit të tij nga “The Voice”. Ylli i pop-it, Olly, 39 vjeç, mori pjesë në “The Voice” në fillim të këtij viti, por tani do të shfaqet së bashku me panelistët e rregullt Davina McCall, Jonathan Ross […]


 • cover play_circle_filled

  01. Cyborgphunk
  Grover Crime, J PierceR

  file_download
 • cover play_circle_filled

  02. Glitch city
  R. Galvanize, Morris Play

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Neuralink
  Andy Mart, Terry Smith

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Chemical happyness
  Primal Beat, Kelsey Love

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Brain control
  Grover Crime

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  01. Neural control
  Kenny Bass, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Prefekt
  Kenny Bass, Paul Richards, R. Galvanize

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Illenium
  Grover Crime, J PierceR

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. Distrion Alex Skrindo
  Black Ambrose, Dixxon, Morris Play, Paul Richards

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 010
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 009
  Paula Richards

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 008
  R. Galvanize

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 007
  Kenny Bass

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 006
  J PierceR

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 005
  Gale Soldier

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 004
  Kelsey Love

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 003
  Rodney Waters

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 002
  Morris Play

 • cover play_circle_filled

  Live Podcast 001
  Baron Fury

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play